1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

V Mistrzostwa Warmii i Mazur w Esporcie

OlsztynV Mistrzostwa Warmii i Mazur w Esporcie

Z każdym dniem sporty elektroniczne zyskują na popularności, a gry komputerowe już teraz stały się najbardziej dochodową gałęzią przemysłu rozrywkowego. W związku z nieprzerwanym rozwojem tej branży powstają kolejne projekty, które pozwalają wykazać się młodym, utalentowanym zawodnikom.

reklama

Najnowszą inicjatywą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego jest piąta edycja Mistrzostw Warmii i Mazur w Esporcie. Wydarzenie po trzech latach wraca do stacjonarnej formy i w dniach 6-7 grudnia odbędzie się na terenie olsztyńskiej Auli Widowiskowo-Konferencyjnej im. Anny Wasilewskiej. Warto podkreślić dydaktyczny charakter imprezy. Jednym z jej założeń jest przekazanie nie tylko młodym ludziom, ale przede wszystkim ich opiekunom/rodzicom pozytywnych walorów gier komputerowych, które nie muszą być jedynie rozrywką. Może być to również ścieżka kariery, którą młodzi ludzie chętnie obecnie obierają.

Obserwując ogromny rozwój e-sportu i potencjał tej dziedziny, jako gałęzi nowoczesnej gospodarki oraz rozwoju kadr dla gospodarki cyfrowej, a także sposób na promocję Regionu, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego podjął się wsparcia organizacji rozgrywek esportowych. Imprezy esportowe skierowane są do młodzieży ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. W ubiegłych roku w turnieju brało udział bezpośrednio i pośrednio kilkaset osób, a samo wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Szkoły reprezentowane były nie tylko przez drużyny i zawodników, ale również przez licznych kibiców i obserwatorów spośród młodzieży i kadry nauczycielskiej – mówi Piotr Majewski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Boisko na Dajtkach czeka modernizacja
reklama

Podczas dwóch dni mistrzostw, odbędą się turnieje i konkursy, nieograniczone limitem wiekowym. Są to: turnieje Tekken 7 i FIFA 23 oraz konkurs na najlepszy cosplay. Ponadto organizatorzy przygotowali konkurs na logo skierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich oraz uczelni wyższych. We wszystkich z nich uczestnicy będą mogli wygrać pokaźne nagrody.

reklama

Turniej w Tekken 7 rozłożony jest na dwie fazy: kwalifikacje online oraz stacjonarne finały. Kwalifikacje odbywać się będą 26 listopada, a na awans do kolejnego etapu będzie mogło liczyć szesnaście najlepszych zawodników. Faza finałowa rozegra swoje spotkania drugiego dnia imprezy, czyli 7 grudnia. Warto wspomnieć o nieprzeciętnej puli nagród, która wyniesie aż 7 500 PLN.

Aby przystąpić do turnieju FIFA 23, którego pula nagród wynosi 7 500 PLN, wystarczy przyjść na miejsce 6 grudnia i zapisać się do godziny 9:00. Osoby, które chcą uniknąć kolejek przy zapisach, mogą wcześniej wypełnić formularz dostępny na stronie wydarzenia. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się tego samego dnia o godzinie 15:00. Wszyscy, którym nie uda się osiągnąć jednego z trzech pierwszych miejsc, będą mogli wziąć udział w turnieju Drugiej Szansy. Odbędzie się on kolejnego dnia, a zapisy potrwają od godziny 8:30 do 9:00. Pula nagród tego turnieju wynosi 1500 zł.

Podsumowanie Grand Prix Warmii i Mazur w Szachach Szybkich 2022

Organizatorzy zadbali również o inne atrakcje, takie jak prelekcje edukacyjne. Mają one na celu przybliżyć obserwatorom świat gamingu. Na miejscu usłyszymy wielu zaproszonych gości, pośród których znajdują się przedstawiciele dziennikarzy, komentatorów czy esportowców.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

1 z 25-pięciu! Mirosław Arczak jako jedyny radny przyszedł na spotkanie w sprawie Stomilu