22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie wprowadzi Budżet Akademicki

OlsztynUniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie wprowadzi Budżet Akademicki

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie wprowadzi Budżet Akademicki. O wyglądzie kampusu zdecydują studenci.

reklama

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zaskoczył zupełnie nowym projektem. Jeszcze na ten rok władze uczelni zapowiedziały pierwszą edycję Budżetu Akademickiego. Studenci i pracownicy UWM będą mogli przedstawić swoje projekty zagospodarowania kortowskiego kampusu.

– Budżet Akademicki ruszy już w tym roku. W grudniu będziemy czekać na pomysły studentów i pracowników. To najlepszy sposób na realizację takich projektów. Tak naprawdę do dyspozycji jest całe Kortowo. Każdy pomysł może być świetny, może otworzyć nam oczy na różne problemy i różne rozwiązania. Studenci już zajęli się przestrzenią między akademikami i przy plaży kortowskiej. Ale pozostała przestrzeń jest również otwarta do ewentualnego projektowania – powiedział cytowany przez „Gazetę Wyborczą” kanclerz UWM Bogusław Stec.

reklama

W przyszłym miesiącu na stronach uczelni ma zostać opublikowany oficjalny regulamin i zasady, ale już teraz pojawiają się pierwsze projekty. Studenci Katedry Kształtowania Krajobrazu UWM chcieliby między innymi zagospodarować przestrzeń między domami studenckimi, a na plaży w Kortowie urządzić fotospot – miejsce, w którym można by było wykonać pamiątkowe zdjęcie.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane