fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

Zmiana na stanowisku kanclerza UWM

WiadomościZmiana na stanowisku kanclerza UWM

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dr inż. Aleksander Socha – kanclerz UWM po wielu latach pracy żegna się z uczelnią. Jego obowiązki do czasu wyboru nowego kanclerza przejmuje mgr Andrzej Góźdź, dotychczasowy szef Biura Kontroli Wewnętrznej.

Dotychczasowy wieloletni kanclerz UWM dr inż. Aleksander Socha po 24 latach pracy w administracji uczelni, zdecydował o odejściu z Uniwersytetu.

– Pragnę serdecznie podziękować za wieloletnie wspieranie moich wysiłków oraz wszystkie dobre słowa i gesty przyjaźni. Z macierzystą uczelnią związany byłem zawodowo od czasu ukończenia studiów, kolejno jako pracownik naukowo-techniczny, asystent, adiunkt. Pracę w administracji ART podjąłem w 1996 roku. Wraz z powstaniem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zostałem dyrektorem administracyjnym, a od 2005 roku do chwili obecnej, z czteroletnią przerwą, kanclerzem.

Mijający okres obfitował w doniosłe przemiany w Polsce, w tym także w obszarze szkolnictwa wyższego. Cieszę się, że mogłem współuczestniczyć w tych przemianach oraz w zdobywaniu środków na ambitne przedsięwzięcia inwestycyjne służące naszej Alma Mater, w budowaniu jej pozycji i rangi. Służba ta przyniosła mi wiele satysfakcji i radości.

Syn prof. Władysława Bartoszewskiego w Olsztynie. Wykład otwarty pt. „Warto być przyzwoitym”

Dynamiczny rozwój uczelni nie byłby możliwy bez zaangażowania znakomitych i wspaniałych ludzi, zarówno z Władz Uczelni i Wydziałów, Profesorów, Pracowników Naukowych, Dydaktycznych, Technicznych, jak i Administracji oraz Obsługi.

Serdecznie dziękuję za współpracę. Dzięki Państwa zaangażowaniu możliwa była realizacja wielu dobrych i trafnych przedsięwzięć – zwrócił się w specjalnym liście do społeczności akademickiej dr inż. Aleksander Socha, dziękując wszystkim za dotychczasową współpracę.

Od 23 stycznia pełniącym obowiązki kanclerza Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zostaje mgr Andrzej Góźdź, dotychczasowy kierownik Biura Kontroli Wewnętrznej. Funkcję tę pełnić będzie do czasu wyboru nowego kanclerza, którego mianuje już nowy rektor.

– Decyzją rektora prof. Ryszarda Góreckiego zostały mi powierzone obowiązki kanclerza do czasu wyboru nowego kanclerza. Zaproponowałem, aby nowy kanclerz został powołany przez nowego rektora, zatem czas, w którym ja będę pełnić te obowiązki, będzie okresem przejściowym. Jeśli nowy rektor zechce mi powierzyć misję kierowania administracją uczelni, podejmę te obowiązki. Jeśli nie – uszanuję to – mówi mgr Andrzej Góźdź.

Byli wykładowcy UWM uczynili sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Grozi im 25 lat więzienia

A. Góźdź zapowiada kontynuację dotychczasowej polityki gospodarczej UWM i działań inwestycyjnych podjętych na uczelni.

– Są dwie najważniejsze rzeczy – dokończenie budowy Centrum Popularyzacji Nauki „Kortosfera” i rozpoczęcie budowy siedziby wydziałów Prawa i Administracji oraz Nauk Społecznych. To są kluczowe zadania, które stoją przede mną. Poza tym kierowanie administracją uczelni – dodaje nowy kanclerz.

Mgr Andrzej Góźdź jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, kończy studia podyplomowe z zarządzania cyberbezpieczeństwem w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej. Ponad 4 lata kierował uniwersyteckim Biurem Kontroli Wewnętrznej. Wcześniej 27 lat pracował w służbach mundurowych. Przed podjęciem pracy na UWM 9 lat kierował olsztyńską policją.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski czekają wiosną wybory nowych władz uczelni.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze