fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

14 C
Olsztyn
środa, 8 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Zmiana na stanowisku kanclerza UWM

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

Dr inż. Aleksander Socha – kanclerz UWM po wielu latach pracy żegna się z uczelnią. Jego obowiązki do czasu wyboru nowego kanclerza przejmuje mgr Andrzej Góźdź, dotychczasowy szef Biura Kontroli Wewnętrznej.

Dotychczasowy wieloletni kanclerz UWM dr inż. Aleksander Socha po 24 latach pracy w administracji uczelni, zdecydował o odejściu z Uniwersytetu.

– Pragnę serdecznie podziękować za wieloletnie wspieranie moich wysiłków oraz wszystkie dobre słowa i gesty przyjaźni. Z macierzystą uczelnią związany byłem zawodowo od czasu ukończenia studiów, kolejno jako pracownik naukowo-techniczny, asystent, adiunkt. Pracę w administracji ART podjąłem w 1996 roku. Wraz z powstaniem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zostałem dyrektorem administracyjnym, a od 2005 roku do chwili obecnej, z czteroletnią przerwą, kanclerzem.

reklama

Mijający okres obfitował w doniosłe przemiany w Polsce, w tym także w obszarze szkolnictwa wyższego. Cieszę się, że mogłem współuczestniczyć w tych przemianach oraz w zdobywaniu środków na ambitne przedsięwzięcia inwestycyjne służące naszej Alma Mater, w budowaniu jej pozycji i rangi. Służba ta przyniosła mi wiele satysfakcji i radości.

Dynamiczny rozwój uczelni nie byłby możliwy bez zaangażowania znakomitych i wspaniałych ludzi, zarówno z Władz Uczelni i Wydziałów, Profesorów, Pracowników Naukowych, Dydaktycznych, Technicznych, jak i Administracji oraz Obsługi.

Serdecznie dziękuję za współpracę. Dzięki Państwa zaangażowaniu możliwa była realizacja wielu dobrych i trafnych przedsięwzięć – zwrócił się w specjalnym liście do społeczności akademickiej dr inż. Aleksander Socha, dziękując wszystkim za dotychczasową współpracę.

Od 23 stycznia pełniącym obowiązki kanclerza Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zostaje mgr Andrzej Góźdź, dotychczasowy kierownik Biura Kontroli Wewnętrznej. Funkcję tę pełnić będzie do czasu wyboru nowego kanclerza, którego mianuje już nowy rektor.

– Decyzją rektora prof. Ryszarda Góreckiego zostały mi powierzone obowiązki kanclerza do czasu wyboru nowego kanclerza. Zaproponowałem, aby nowy kanclerz został powołany przez nowego rektora, zatem czas, w którym ja będę pełnić te obowiązki, będzie okresem przejściowym. Jeśli nowy rektor zechce mi powierzyć misję kierowania administracją uczelni, podejmę te obowiązki. Jeśli nie – uszanuję to – mówi mgr Andrzej Góźdź.

A. Góźdź zapowiada kontynuację dotychczasowej polityki gospodarczej UWM i działań inwestycyjnych podjętych na uczelni.

– Są dwie najważniejsze rzeczy – dokończenie budowy Centrum Popularyzacji Nauki „Kortosfera” i rozpoczęcie budowy siedziby wydziałów Prawa i Administracji oraz Nauk Społecznych. To są kluczowe zadania, które stoją przede mną. Poza tym kierowanie administracją uczelni – dodaje nowy kanclerz.

Mgr Andrzej Góźdź jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, kończy studia podyplomowe z zarządzania cyberbezpieczeństwem w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej. Ponad 4 lata kierował uniwersyteckim Biurem Kontroli Wewnętrznej. Wcześniej 27 lat pracował w służbach mundurowych. Przed podjęciem pracy na UWM 9 lat kierował olsztyńską policją.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski czekają wiosną wybory nowych władz uczelni.

reklama
ŹródłoUWM
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs