fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

Olsztyńscy policjanci zatrzymali złodziei samochodów, gdy w „dziupli” rozbierali auto

OlsztynOlsztyńscy policjanci zatrzymali złodziei samochodów, gdy w "dziupli" rozbierali auto

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Intensywne i skuteczne działania olsztyńskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu doprowadziły do odzyskania skradzionego auta, w zaledwie kilka godzin od zgłoszenia. Wartość pojazdu wyceniono na 90 tysięcy złotych. W tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn. 31 i 42-latek usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem.

reklama

W poniedziałek (14.11.2022) olsztyńscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży osobowej mazdy z jednego z parkingów na terenie miasta. Pokrzywdzony oszacował wartość pojazdu na 90 tysięcy złotych. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Policjanci szybko wpadli na trop prowadzący do miejsca, gdzie może znajdować się skradzione auto. W działania zaangażowali zostali również policyjni wywiadowcy.

W zaledwie kilka godzin od zgłoszenia mazda została znaleziona w jednym z garaży na terenie powiatu ostródzkiego. Ten czas jednak wystarczył, aby rozebrać pojazd w znacznym stopniu na części. Funkcjonariusze na miejscu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy trafili do policyjnego aresztu.

Stołeczni policjanci pojechali za złodziejami do Ełku. Złapali ich na gorącym uczynku
reklama

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 31 i 42-latek usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. 42-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei 31-latkowi grozi do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ w przeszłości był karany za podobne przestępstwa i będzie odpowiadać w warunkach tzw. recydywy.

Olsztyńscy policjanci zatrzymali złodziei samochodów, gdy w "dziupli" rozbierali auto kradzież Olsztyn, Wiadomości
reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama