22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Wozili się po Olsztynie zabłoconym fordem. Policyjni wywiadowcy wzbudzili w nich lęk

OlsztynWozili się po Olsztynie zabłoconym fordem. Policyjni wywiadowcy wzbudzili w nich lęk

W niedzielę (13.03.2022r.) policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda. Zarówno 27-letni kierujący, jak i jego 22-letni pasażer zachowywali się nerwowo.

reklama

W trackie czynności przy 22-latku znaleziono woreczek foliowy z zawartością zielonego suszu roślinnego – najprawdopodobniej marihuany. Ponadto 27-latek przyznał policjantom, że przed podróżą zażywał narkotyki. Badanie policyjnym alkomatem nie wykazało w jego organizmie alkoholu, jednak zgadnie z procedurą kierującemu pobrano krew do badań,  aby stwierdzić, czy nie wsiadł za kierownicę auta pod wpływem środków odurzających.

22 i 27-latek usłyszeli zarzuty posiadania substancji zabronionych, za co grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli okaże się, że kierowca prowadził auto pod wpływem narkotyków, to będzie grozić im kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Darek
16 marca 2022 16:31

Tragedia milicja to milicja zawsze wrogo do ludzi nastawiona. Może służba na Ukrainie pomagałby im zrozumieć ludzi. Swoją drogą to dobry pomysł by w tych ciężkich czasach szkolić ich np w Kijowie.

Polecane