14 C
Olsztyn
sobota, 18 maja, 2024
reklama

Nie każdego stać na taką postawę. 14-latek schwytał złodzieja

BartoszyceNie każdego stać na taką postawę. 14-latek schwytał złodzieja

Nie każdego stać na taką postawę. 14-latek nie bał się zareagować widząc mężczyznę, który kilka dni wcześniej ukradł mu rower i „na jego oczach” kradł kolejny jednoślad. Nastolatek pobiegł za mężczyzną i go ujął. W czasie, gdy działał wezwano patrol policji, który zatrzymał mężczyznę. Dzięki odważnej i zdecydowanej reakcji nastolatka zatrzymano mężczyznę, który usłyszał 2 zarzuty kradzieży. Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach podziękował 14-latkowi za jego godną naśladowania postawę obywatelską i pogratulował jego mamie wspaniałego syna.

reklama

Wszystko zaczęło się od kradzieży roweru należącego do 14 – latka. Było to w czasie wakacji br. Tej kradzieży nikt nie zgłosił policji. We wrześniu, 14 – latek zauważył mężczyznę, który pod galerię handlową przyjechał jego rowerem. Podszedł do niego i zażądał oddania roweru. Ku zaskoczeniu nastolatka, mężczyzna pozwolił mu zabrać jednoślad. Po tym zdarzeniu mama nastolatka postanowiła powiadomić policję. Kryminalny, który przyjmował zawiadomienie o kradzieży poprosił 14 – latka, aby w razie ponownego spotkania z tym mężczyzną zadzwonił. Długo nie trzeba było czekać, bo już następnego dnia 14 – latek zauważył tego mężczyznę jak kradł spod sklepu kolejny rower. Chłopak zareagował, pobiegł za mężczyzną i nie pozwolił mu uciec. Jednocześnie skonstatował się z policjantem, po czym przekazał ujętego mężczyznę interweniującym funkcjonariuszom.

Nastolatek odzyskał swój rower i kolejny jednoślad, który ukradł 61 – latek. Zatrzymany mężczyzna to postać doskonale znana policjantom. Był wielokrotnie karany. Usłyszał zarzuty kradzieży dwóch rowerów w warunkach tzw. recydywy. Obecnie odbywa zasądzone już wcześniej kary pozbawienia wolności. Niebawem czeka go kolejny proces. 61 – latkowi z gminy Bartoszyce grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności.

reklama

Zachowanie 14 – latka zasługiwało na uznanie. Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach insp. Przemysław Fiertek osobiście podziękował nastolatkowi za godną naśladowania postawę obywatelską i pogratulował mamie nastolatka odważnego syna.

źródło: KPP Bartoszyce

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia