fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Kolejni ozdrowieńcy. Ze szpitala prosto do lasu

Wiadomości Kolejni ozdrowieńcy. Ze szpitala prosto do lasu

Z prowadzonego przez Nadleśnictwo Olsztynek leśnego „szpitala” przy Leśniczówce Napromek na wolność wrócili właśnie kolejni pacjenci. Tym razem były to dwa puszczyki, jastrząb, dwie kuny i wiewiórka.

Zwierzęta trafiły do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Dzikich w Napromku koło Lubawy wiosną. – Pacjenci, które trafiają do naszego ośrodka mają zapewnioną profesjonalną opiekę. Także weterynaryjną. Kiedy tylko nadają się do wypuszczenia na wolność natychmiast to robimy – zapewnia Lech Serwotka, leśniczy Leśnictwa Napromek.

W poniedziałek (18 lipca) leśnicy z Nadleśnictwa Olsztynek wypuścili na wolność kolejnych pacjentów ośrodka w Napromku. Tym razem były to dwie kuny, jastrząb, dwa puszczyki i wiewiórka. – Oczywiście, wypuszczamy zwierzęta, w miejscach nieprzypadkowych, ale takich, które odpowiadają biologii danego gatunku – tłumaczy leśniczy Serwotka.

W ciągu roku z leśnego „szpitala” w Napromku wraca na wolność około 30 zwierząt. Ośrodek działa już od 12 lat.

Foto: Agnieszka Jurkiewicz, Nadleśnictwo Olsztynek

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x