-1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

37-letni mieszkaniec Olsztyna stracił 115 tys. zł

Olsztyn37-letni mieszkaniec Olsztyna stracił 115 tys. zł

Ofiarą oszustów padł mieszkaniec Olsztyna, który chciał zainwestować na platformach wirtualnych. Mężczyzna, będąc przekonanym, że w krótkim czasie zarobi duże pieniądze, dokonał wielu wpłat na rzecz platform zajmujących się wirtualnym obrotem gotówki. Łącznie stracił 115 tys. zł. Przy tego typu transakcja należy zachować szczególną ostrożność – chwila nieuwagi może nas słono kosztować!

reklama

Olsztyńscy policjanci przyjęli zawiadomienie oszustwa. Poszkodowanym tym razem został 37-letni mieszkaniec Olsztyna. Chęć zarobienia pieniędzy, bez zachowania podstawowych środków ostrożności kosztowała mieszkańca Olsztyna utratą 115 tys. zł. Zmanipulowany podczas kontaktu z tzw. opiekunami, 37-latek posłusznie wykonywał ich polecenia, przelewając konkretne sumy pieniędzy na wskazane przez oszustów rachunki bankowe. Podczas trwającego od miesiąca procederu, mężczyzna przekazał, jak się ostatecznie okazało oszustom, skany swoich dokumentów, m.in. dowodu osobistego czy kart płatniczych.

Niezwykle popularna metoda oszukiwania na OLX. Publikujemy rozmowę z Messengera naszej czytelniczki z naciągaczem

Opisane zdarzenie, podobnie jak wiele innych pokazuje, jak łatwo można wpaść w zasadzkę zastawioną przez oszustów. Policjanci apelują o za chowanie zdrowego rozsądku, zwłaszcza jeśli chodzi o wirtualne możliwości inwestowania. Jeśli nie znamy zasad funkcjonowania platform inwestycyjnych, to podchodźmy do tego zagadnienia bardzo ostrożnie. Pamiętajmy, aby chronić swoje oszczędności, nie instalujmy dodatkowych oprogramować z nieznanego źródła, nawet jeśli wymaga tego od nas tzw. doradca inwestycyjny. Chrońmy swoje dane osobowe i nie podawajmy obcym naszych loginów i haseł do kont bankowych czy kart płatniczych. Oszuści wykorzystają naszą niewiedzę po to, aby podszywając się za prawdziwych analityków wyłudzić od nas jak największą sumę pieniędzy. Niejednokrotnie po próbach nieprzemyślanego inwestowania zostajemy pozbawieni oszczędności czy z kredytem, którego raty będzie trzeba spłacać przez długie lata.

Ponad 270 tys. zł straciła 63-latka z Olsztyna
reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Sara
1 listopada 2022 19:37

Niestety chęć łatwych pieniędzy i brak myślenia doprowadza do teagedji. Nie ma czegoś takiego ze dziś 100 zł wpłacasz jutro masz 500 zł. Jeśli nie zarobisz ciężką pracą, nic nie masz, reszta to oszustwo.

Oko
1 listopada 2022 12:55

Szybki zysk, chłop powinien trafić do psychiatryka .

Popularne

Ponad 270 tys. zł straciła 63-latka z Olsztyna