fbpx

Poinformuj nas: ALARM@tko.pl

reklama
środa, 26 Czerwiec, 2019
27 C
Olsztyn

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Olsztyński Urząd Celno-Skarbowy ujawnił fikcyjne faktury VAT i zablokował rachunki bankowe

Strona główna Wiadomości Olsztyński Urząd Celno-Skarbowy ujawnił fikcyjne faktury VAT i zablokował rachunki bankowe
reklama

Wykorzystanie danych z rachunków bankowych za pomocą systemu STIR w powiązaniu z danymi z plików JPK pozwoliło na ujawnienie podmiotów, które wystawiły i posłużyły się blisko 90 fikcyjnymi fakturami VAT na wartość ponad 123 mln zł.

22 funkcjonariuszy i pracowników Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie przeprowadziło działania w 9 miejscach, zabezpieczając dokumentację finansowo-księgową podejrzanych podmiotów.
Szef KAS zablokował rachunki bankowe podmiotu korzystającego z fikcyjnych faktur zabezpieczając środki finansowe o równowartości ponad 2,5 mln zł.

reklama

Działania analityczne prowadzone przez Komórkę Szefa KAS do spraw STIR w Ministerstwie Finansów oraz pracowników Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie doprowadziły do ujawnienia podmiotów, które wystawiały i korzystały z fikcyjnych faktur VAT mających dokumentować obrót elektroniką (w szczególności żarówkami led).

Funkcjonariusze i pracownicy Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Celno – Skarbowego przeprowadzili czynności w miejscach wskazanych jako siedziby tych podmiotów i w innych miejscach z nimi związanych, zabezpieczając dokumentację księgową i nośniki informatyczne. Czynności te wykazały, że w podmiotach, które wystawiały fikcyjne faktury nie stwierdzono żadnych oznak prowadzenia działalności, natomiast w podmiocie korzystającym z fikcyjnych faktur VAT deklarowane rozmiary prowadzonej działalności nie znalazły potwierdzenia w rzeczywistości. Podmioty te zarządzane były przez obcokrajowców.

Oszustwo oparte było na wykorzystywaniu fikcyjnych faktur i wynikającego z nich podatku naliczonego przez kolejne podmioty w łańcuchu do zniwelowania obciążeń podatkowych i zalegalizowania towarów wprowadzonych do obrotu. Stworzony mechanizm miał na celu upozorowanie realnych działań i utrudnienie wykrycia oszustwa podatkowego. Straty Skarbu Państwa szacuje się na kwotę ponad 28 mln zł.

Mając na uwadze możliwość wykorzystywania działalności banków dla celów mających związek z wyłudzeniami skarbowymi, Szef KAS dokonał blokady rachunków bankowych zaangażowanej w oszustwo Spółki, na których zabezpieczono środki finansowe w EUR i PLN o równowartości w kwocie ponad 2,5 mln zł.

W sprawie prowadzona jest kontrola celno-skarbowa i postępowanie przygotowawcze.

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

czerwiec, 2019

23CZE(CZE 23)11:00BTB Summer Dance Camp 2019BTB Dance Agency, Ul.Nowowiejskiego 1 ( bud. INKA piętro 3)

26CZE17:00Kochaj, nie chowaj!Scena Staromiejska, Stare Miasto 3

26CZE17:00Shisha w Miejska Beach BarMiejska Beach Bar, Kapitańska 23F

26CZE18:00Nieme Środy: Cud w MediolanieMOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

27CZE14:00Nie taki #PR czarny – summer editionBrowar Warmia, ul. Nowowiejskiego 15

27CZE16:00Warsztaty dla dzieci -tworzymy „poduchę złościuchę”Fabryka Pozytywnej Energii, Jagiellończyka 10/1L

27CZE(CZE 27)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

27CZE19:00Stomil Olsztyn - Baltika KaliningradKategoria wydarzenia:Sport i rekreacja

27CZE19:30Karaoke w Toast PubToast Pub, Pieniężnego 15

27CZE21:00Olsztyn / 46. Spotkania Zamkowe - Śpiewajmy Poezję 2019Muzeum Warmii i Mazur, Zamkowa 2

reklama

Warte uwagi

Kredyty konsolidacyjne, a statystyki rynku kredytowego

Regularna spłata zobowiązań to coraz trudniejsze zadanie. Według raportów ekonomicznych praktycznie, co dziesiąte zadłużone gospodarstwo domowe nie radzi sobie z terminowym regulowaniem rat. Praktycznie...

Najlepsze prostownice do włosów w 2019. Zobacz produkty tego roku!

Prostownica to jedno z najpraktyczniejszych urządzeń do stylizacji włosów. To dzięki niej bez większego trudu można uzyskać efekt prostych, gładkich i lśniących włosów jak...

Nadchodzi Night Power Energia 2019 

Uwielbiana przez wszystkich fanów sportów motorowych, wyjątkowa, bo rozgrywana na dachu Galerii Warmińskiej, jedyna i niepowtarzalna impreza Night Power powraca! Tegoroczna edycja już 22...

RABATOL.PL

X