3 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

Jest ważna decyzja ws. zainstalowania perymetrii na granicy z Obwodem Kaliningradzkim

WiadomościJest ważna decyzja ws. zainstalowania perymetrii na granicy z Obwodem Kaliningradzkim

Straż Graniczna rozpoczęła procedurę wyboru wykonawcy perymetrii na granicy z Rosją. Firma ma zostać wyłoniona do końca listopada – poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej, porucznik Anna Michalska. Perymetria zostanie zainstalowana na odcinku około dwustu kilometrów. Bariera elektroniczna na granicy z Obwodem Kaliningradzkim – tak jak zapora na granicy z Białorusią – powstanie na podstawie przepisów ustawy o budowie zabezpieczenia granicy państwowej.

reklama

Porucznik Michalska poinformowała we wtorek, że do końca listopada ma zostać wyłoniony wykonawca perymetrii na granicy polsko-rosyjskiej. Jak wyjaśniła, perymetria będzie instalowana na odcinku około dwustu kilometrów i ma powstać w ciągu pierwszych trzech kwartałów przyszłego roku. Straż Graniczna liczy jednak, że budowa zakończy się szybciej.

W związku z instalacją perymetrii przy Obwodzie Kaliningradzkim zostaną zmienione zapisy ustawy o budowie zabezpieczenia granicy. Zakłada to projekt nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Zgodnie z projektem do składu zespołu ds. budowy zabezpieczenia dołączą wojewoda warmińsko-mazurski oraz komendanci Warmińsko-Mazurskiego i Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

reklama

Rzeczniczka Straży Granicznej przekazała również, że pierwsze odcinki perymetrii na granicy z Białorusią będą gotowe w pierwszej połowie listopada. Chodzi o około 35 kilometrów. Ponadto, w środę pod granicę dowieziony zostanie drugi z jedenastu kontenerów, które integrują pozostałe elementy perymetrii. Budowa zabezpieczenia granicy państwowej, zgodnie z ustawą, to cel publiczny.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia