fbpx
-0 C
Olsztyn
wtorek, 29 listopada, 2022
reklama

Powstaje nowa partia polityczna. Inicjatywa Polska wejdzie do Sejmu z takimi hasłami?

KrajPowstaje nowa partia polityczna. Inicjatywa Polska wejdzie do Sejmu z takimi hasłami?

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Podczas konwencji „Opiekuńcza Polska” w Warszawie zaprezentowana została wizja sprawiedliwej społecznie Polski, która dba o swoich obywateli i obywatelki. Będzie to kraj z prawdziwą opieką senioralną, opieką neonatologiczną, w którym człowiek i jego potrzeby będą na pierwszym miejscu. Badania prenatalne, dostęp do antykoncepcji i bezpiecznej oraz legalnej aborcji będzie standardem, a program in vitro finansowany przez państwo.

Powstaje nowa partia polityczna. Inicjatywa Polska wejdzie do Sejmu z takimi hasłami? polityka Kraj

„W Inicjatywie Polska wierzymy, że dobre państwo to państwo oparte na usługach publicznych, które wie jak i komu pomagać, które nie zostawia najsłabszych” – mówiła przewodnicząca Barbara Nowacka w czasie konwencji.

„Tylko afera związana z respiratorami i handlarzem bronią to tyle pieniędzy, ile udaje się zebrać przy okazji jednego finału WOŚP. Obiecujemy Wam jedno, wygrany, rozliczymy i zbudujemy uczciwe państwo” – dodał poseł Dariusz Joński.

Marcin Kulasek: Dlaczego premier tańczy, jak mu Ziobro zagra? [OPINIA]

Uchwałą zarządu partii powołane zostały trzy zespoły programowe. Celem ich działania są dalsze specjalistyczne prace nad programem na nadchodzące wybory parlamentarne oraz samorządowe. Natomiast uchwałą Rady Krajowej zostało wyrażone pełne poparcie dla obywatelskiego projektu ustawy TAK dla IN VITRO. W zbiórkę podpisów zaangażowane będą wszystkie struktury regionalne partii.

Powstaje nowa partia polityczna. Inicjatywa Polska wejdzie do Sejmu z takimi hasłami? polityka Kraj

Jednym z punktów Konwencji były wystąpienia liderek i liderów Koalicji Obywatelskiej: Donalda Tuska – Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Adama Szłapki – Przewodniczącego Nowoczesnej i Urszuli Zielińskiej – Współprzewodniczącej Partii Zieloni. Zadeklarowali chęć dalszej współpracy w ramach KO i determinację w walce o demokratyczną Polskę. Donald Tusk mówił, że „rodziny w normalnym państwie powinny cieszyć się szczęściem, że udało im się mieć dzieci dzięki procedurze in vitro. Dziś żyją w państwie, które piętnuje rodziców i dzieci”.

Podczas wydarzenia Dariusz Joński, poseł Inicjatywy Polska, wręczył specjalną Konstytucję na ręce Jakuba Karysia dla całego Komitetu Obrony Demokracji. Jest to wyraz uznania za stworzenie przestrzeni dla wszystkich polityków oraz organizacji pozarządowych, która pozwala na wspólne stanie na straży demokracji.

Na co idą środki uzyskane ze sprzedaży gminnych nieruchomości? [OPINIA]
reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze