5 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Olsztyn na pierwszym miejscu w rankingu

OlsztynOlsztyn na pierwszym miejscu w rankingu

Podczas Gali Inwestorów Samorządowych XX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, ogłoszono, że Olsztyn zajął pierwsze miejsce w kategorii Miasta Wojewódzkich w Rankingu „Wykorzystanie środków Unii Europejskiej w latach 2014-2021”, przygotowanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.

reklama

Rankingi WSPÓLNOTY autorstwa prof. Pawła Swianiewicza i Julity Łukomskiej z Uniwersytetu Warszawskiego od lat cieszą się zasłużonym prestiżem za rzetelność opracowań. Sprawozdania budżetowe oraz wyniki ankiet wydatków inwestycyjnych spółek komunalnych to stałe elementy składowe tych rankingów. W rankingu unijnym pod uwagę zostały wzięte również kwoty wydatkowane na projekty współfinansowane ze środków unijnych. Wydatki samorządów dzielone były przez liczbę mieszkańców i zestawione w formie rankingu.

– Wyniki tegorocznego rankingu opierały się o faktycznie poniesione przez jednostki samorządu wydatki i obejmowały wartość dotacji w latach 2014-2021 w przeliczeniu na jednego mieszkańca – mówi Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz – Na ten niewątpliwy sukces Olsztyna złożyła się praca wielu ludzi i za to im serdecznie dziękuję!

reklama

Na podium, poza Olsztynem znalazło się jeszcze Opole (II miejsce w rankingu) i Rzeszów (III miejsce). A do pierwszej piątki w kategorii miast wojewódzkich zaliczono także Białystok (IV miejsce) i Lublin (V miejsce).

Olsztyn na pierwszym miejscu w rankingu finanse Olsztyn, Wiadomości

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia