21 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać… na Mazury?

Materiał partneraA gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać... na Mazury?

Wyobraź sobie, że zamiast odgłosów ulicy, budzi Cię śpiew ptaków. Po otwarciu okna nie czujesz zaś spalin, lecz wdychasz zapach lasu. Od jeziora dzieli Cię zaledwie kilka kroków, a przerwę w pracy spędzasz, pijąc kawę na pomoście. Brzmi zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe? Nic bardziej mylnego. I okazuje się, że wcale nie musisz wszystkiego rzucać, żeby przeprowadzić się na Mazury. Sprawdź, jak przekuć wyobrażenia w rzeczywistość i zamieszkać w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski.

reklama

Mazury to nie tylko miejsce na urlop

Praca zdalna i hybrydowa to obecnie rzeczywistość w wielu branżach. Niesie to ze sobą wiele możliwości – pracując z domu nie trzeba martwić się o dojazd do biura. Tak naprawdę, można pracować z każdego miejsca na świecie, wystarczy tylko dostęp do internetu. A jeśli tak, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać na swoje miejsce do życia właśnie Mazury. Tym bardziej, że z dużych miast coraz częściej uciekają osoby, mające dość zbyt szybkiego tempa życia oraz wszechobecnego stresu. Koniec z korkami, hałaśliwymi ulicami, pośpiechem i zabetonowanymi osiedlami. Decydując się na przeprowadzkę na Mazury możesz całkowicie odmienić swoje życie. Tutaj naprawdę zwolnisz oraz na nowo zaprzyjaźnisz się z naturą. A dlaczego właśnie Mazury? W końcu, w Polsce nie brakuje pięknych miejsc. To bardzo proste:

  • to Zielone Płuca Polski, a nieskażone lasy doskonale wpłyną na zdrowie oraz pomogą pokonać alergie oraz choroby układy oddechowego,
  • to Kraina Tysiąca Jezior: w całym województwie jest ponad 1 tys. jezior o powierzchni ponad 1 ha,
  • to intensywnie rozwijający się region ze znakomitą infrastrukturą oraz dobrym poziomie szkolnictwa,
  • to dogodny dojazd z Trójmiasta i Warszawy (praca hybrydowa nie będzie problemem).

A w dodatku to właśnie tu znajdziesz apartamenty (Mikołajki) na sprzedaż – kompleks Pratum jest położony nad samym jeziorem oraz oferuje przestronne apartamenty na sprzedaż. Dodatkowo na terenie kompleksu nie brakuje nowoczesnych udogodnień.

reklama

Mikołajki – serce Krainy Tysiąca Jezior

Miejscowość Mikołajki jest bardzo dobrze znana miłośnikom żeglarstwa. Mikołajki są bowiem położone nad dwoma jeziorami: Tałty i Mikołajskim, na terenie którego mieści się Wioska Żeglarska (z 200 miejscami cumowniczymi). Malownicze krajobrazy, piękna przystań, klimatyczne kafejki oraz doskonałe restauracje są powodem, dla którego Mikołajki są jednym z ulubionych miejsc żeglarzy z całej Polski. Nie oznacza to jednak, że osoby które nie przepadają za wypoczynkiem nad wodą, nie znajdą tu zajęcia dla siebie. W Mikołajkach można bowiem:

  • skorzystać z wielu szlaków pieszych, 
  • wybrać się na wyprawę rowerową (przepięknie położone ścieżki rowerowe),
  • zwiedzić zabytki historyczne, takie jak m.in. wieża ciśnień z XIX wieku,
  • odwiedzić Muzeum Reformacji Polskiej z księgami z XVII wieku.

Mikołajki stanowią też doskonałą bazę wypadową do zwiedzenia całej Krainy Tysiąca Jezior – dobrym pomysłem na spędzenie czasu wolnego będzie np. rejs statkiem na Jezioro Śniardwy, do Giżycka lub do Rynu. Czy to wystarczające powody, żeby przeprowadzić się na Mazury? Ostatnie wątpliwości rozwieje fakt, że w Mikołajkach natura doskonale współgra z nowoczesnością. Kompleks Pratum jest tego najlepszym przykładem: mieszkańcy apartamentów mogą nie tylko cieszyć się bliskością jeziora i przyrody czy też pięknie zagospodarowanym terenem, ale też korzystać z takich udogodnień jak restauracja, strefy wellness, fitness i lounge oraz bawialnia.

Korzystaj z uroku Mazur przez cały rok!

Mazury mogą kojarzyć się głównie z letnim wypoczynkiem, ale tak naprawdę posiadają znacznie więcej do zaoferowania. Przekonasz się o tym, przeprowadzając się do Mikołajek, gdzie rozbudowana infrastruktura zapewnia atrakcje przez cały rok. Fani narciarstwa mogą tu skorzystać z dobrze przygotowanego zaplecza sportowego na Górze Czterech Wiatrów. Poza tym, złota jesień na Mazurach jest kolorowa i pachnąca, skąpane w śniegu lasy prezentują się bardzo klimatycznie, a budząca się do życia wiosną przyroda zachwyci bogactwem kwiatów i zieleni. Przeprowadzka na Mazury wpłynie też korzystnie na zdrowie i równowagę psychiczną. Osoby, które dbają o wysoką jakość żywności, mogą zaopatrywać się w produkty od lokalnych rolników, a świeży miód od okolicznych pszczelarzy nigdzie indziej nie jest tak pyszny. W restauracjach można natomiast skosztować wyśmienitej, tradycyjnej kuchni, pełnej ziół i aromatycznych przypraw. Życie na Mazurach przypomina prawdziwą idyllę, a co najważniejsze – nie oznacza odcięcia od nowoczesności, jak w przypadku wyprowadzki w Bieszczady. Zamieszkaj na Mazurach i ciesz się każdą chwilą!

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane