7 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci z Olsztyna wspólnie z przedstawicielami innych służb w tym sanepidu kontrolują miejsca letniego wypoczynku

OlsztynPolicjanci z Olsztyna wspólnie z przedstawicielami innych służb w tym sanepidu kontrolują...

Wakacje w pełni! Aktualna pogoda sprzyja, dlatego dzieci i młodzież z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego spędzają czas na obozach i półkoloniach. W trosce o bezpieczeństwo wczasowiczów policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wspólnie z przedstawicielami innych służb w tym sanepidu systematycznie kontrolują miejsca letniego wypoczynku.

reklama

Mając na uwadze przede wszystkim zmieniające się warunki pogodowe, przedstawiciele służb ratowniczych kontrolują warunki pobytu dzieci i młodzieży wypoczywających na świeżym powietrzu na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. I choć za bezpieczeństwo wczasowiczów w pierwszej kolejności odpowiedzialni są organizatorzy, to rolą służb jest kontrola miejsc wypoczynku pod kątem przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

W trakcie ostatnich dni policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wspólnie z przedstawicielami straży pożarnej przeprowadzili kontrolę obozu harcerskiego na terenie gminy Purda. Funkcjonariusze przypomnieli o zasadach prawidłowego zachowania się w sytuacji zagrażającej życiu oraz zdrowiu. W ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2022” zwrócono szczególną uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas pobytu w lesie czy nad wodą. Omówiono także zasady zachowania w przypadku natrafienia na swojej drodze na niebezpieczne zwierzę, a także przypomniano o obowiązku zgłaszania zdarzeń nadzwyczajnych czy sytuacji, w których zagrożone jest zdrowie lub życie innych odpowiednim służbom dzwoniąc pod numer alarmowy.

Pod Olsztynem powstaje kolejna atrakcja turystyczna
reklama

Wszystkim zależy na tym, aby z wypoczynku przywieźć same dobre wspomnienia.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Pod Olsztynem powstaje kolejna atrakcja turystyczna

Niezwykłe miejsce na mapie Polski. Wieś Aniołowo z fascynującą legendą