fbpx
15 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Posługując się danymi osobowymi swoich rodziców, zaciągała na nich kredyty

reklama

Policjanci dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przedstawili 52-letniej mieszkance miasta kilkanaście zarzutów oszustwa i ich usiłowania. Ewa W. posługując się danymi osobowymi swoich rodziców, zaciągała na nich kredyty. Grozi jej kara 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przedstawili 52-letniej mieszkance miasta w sumie 11 zarzutów. Kobieta jest podejrzana o 7 oszustw i 4 ich usiłowania.

Ewa W. popełniła zarzucane jej czyny na przełomie 2014/2015 roku. Posługując się danymi osobowymi swoich rodziców, a także skanem ich dowodów osobistych, za pomocą Internetu zaciągała w różnych placówkach kredyty. W sumie, w nielegalny sposób pozyskała blisko 20 tysięcy złotych.

reklama

Jak ustalili policjanci prowadzący sprawę, 52-latka wpadła w tzw. spiralę długu. Zaciągała co raz to nowe pożyczki by spłacać poprzednie zadłużenie.

Sprawa ujrzała światło dzienne w grudniu ubr., kiedy to rodzice Ewy W. zaczęli otrzymywać na swój adres domowy upomnienia – wezwania do zapłaty. Starsi ludzie zgłosili sprawę olsztyńskiej policji, która natychmiast zajęła się jej wyjaśnieniem.

Po wstępnych przesłuchaniach i po przeanalizowaniu zebranego w tej sprawie materiału okazało się, że osobą odpowiedzialną za zadłużenie małżeństwa jest ich 52-letnia córka, mieszkająca obecnie na terenie Olsztyna.

Podczas przesłuchania kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów. Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi jej teraz kara 8 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: