25 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pomysłowy 15-latek kupił samochód by spotkać się z dziewczyną, którą poznał przez internet

WiadomościPomysłowy 15-latek kupił samochód by spotkać się z dziewczyną, którą poznał przez...

Pomysłowy 15-latek kupił przy współpracy ze swoim pełnoletnim kolegą samochód osobowy. W obawie przed rodzicami ukrywał go w lesie. Postanowił go wykorzystać do tego, by spotkać się z dziewczyną, którą poznał „w sieci”. Nieletni został zatrzymany do kontroli, gdy kierował autem w drodze do internetowej znajomej. Historią młodego kierującego zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

reklama

W niedzielne popołudnie (26.06.2016) kilka minut po godz. 17:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie od funkcjonariusza Straży Granicznej, że na trasie Gęsiki-Główczyno w gm. Barciany, patrol zatrzymał do kontroli pojazd marki Daewoo Tico. Według zgłoszenia kierującym miała być osoba nieposiadająca uprawnień do kierowania.

Kiedy policjanci pojechali na miejsce ustalili, że powodem kontroli było nerwowe zachowanie osoby siedzącej za kierownicą. Kiedy kierujący pojazdem zauważył nadjeżdżający oznakowany pojazd służby mundurowej zaczął zjeżdżać z jezdni na pobocze, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy Straży Granicznej. Szybko wyjaśnił się powód takiego zachowania kierującego osobówką.

reklama

Jak się okazało za kierownicą auta siedział 15-letni chłopak. Mieszkaniec gminy Rozogi tłumaczył policjantom, że właśnie jechał do swojej koleżanki, którą poznał przez Internet. Zapytany o to skąd wziął samochód, nastolatek powiedział, że wspólnie ze swoim pełnoletnim kolegą tydzień wcześniej go kupił. Pieniądze na auto były jego, natomiast umowa kupna pojazdu jest sporządzona na jego pełnoletniego kolegę.

Chłopak powiedział funkcjonariuszom, że pojazd od momentu zakupu był użytkowany tylko i wyłącznie przez niego, jednak w obawie przed rodzicami samochód przechowywał w lesie około 0,5 km od miejsca zamieszkania. Po przeprowadzonych czynnościach 15-latek został przekazany rodzicom.

reklama

Policjanci szczegółowo wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. O całej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Darek Sobolewski
28 czerwca 2016 20:49

Mistrz, kozak i wogóle fajny… A gdyby tym autem jadąc bez uprawnień, bez umiejętności zrobił komuś krzywdę???

Ana Aga Ro
28 czerwca 2016 19:58

Na nauki do niego 😉 haha

Popularne
Ogłoszenia