fbpx
23 C
Olsztyn
wtorek, 11 maja, 2021
reklama

Jedyne w Polsce, uliczne, nocne legalne wyścigi w centrum miasta

reklama

Wyścigi NIGHT POWER to jedyne w Polsce wyścigi uliczne odbywające się w nocy na zamkniętej, publicznej arterii. W roku 2016 zawodnicy będą się ścigać na ul. Sikorskiego obok Galerii Warmińskiej w Olsztynie. Do wyścigu na 1/8 mili (201m) stanie 100 załóg. Zawodnicy wystartują w kilku klasach. Wyścigi odbędą w dniu 11 czerwca, czyli podczas pierwszego dnia NIGHT POWER – Targi, Wyścigi, Drift! i będą trwały w godzinach 16:00-00:00. Strefa serwisowa (paddock) zlokalizowana zostanie na dachu Galerii Warmińskiej i będzie dostępna dla kibiców.

PROGRAM WYŚCIGÓW

8:00-12:00 – przyjmowanie zawodników do strefy serwisowej

reklama

10:00 – otwarcie strefy serwisowej dla odwiedzających

16:00 – rozpoczęcie wyścigów wg klas

23:30 – zakończenie wyścigów

23:45 – wręczenie nagród i zakończenie 1 dnia imprezy

Organizator, Łukasz Wierciński zapytany o tegoroczne wyścigi opowiada: „W tym roku wracamy do pierwotnej formuły wyścigów NIGHT POWER, więc wyścigi odbędą się na dystansie 1/8 mili w godzinach popołudniowych oraz nocnych. O zwycięstwie w każdej klasie decyduje czas przejazdu, czyli zwycięża zawodnik, który pokona dystans 201m w najkrótszym czasie. Lista startowa wygląda bardzo ciekawie, ponieważ przekrój zawodników jest bardzo różnorodny. Na starcie zobaczymy specjalnie przygotowywane do wyścigów auta np VW Golf 2 z silnikiem 4.2L V8 o mocy 450KM jak również „supercary” typu Lamborghini, Ferrari czy Maserati. Dla kibiców będzie otwarta przez cały czas strefa serwisowa na dachu Galerii Warmińskiej, w której będzie można zobaczyć przygotowania zawodników do wyścigu. W tym roku mamy najlepszą obsadę aut ze wszystkich edycji NIGHT POWER”.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

12 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


12 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jeremiusz Dutkiewicz

Centrum Miasta to Starówka z której zabiera się Półmaraton Jakubowy. Pod GW samochody mogą smrodzic do woli.

Tomek Tomuś Tomaszek Dołęga

Odbędzie się to przy Galerii? To może,żeby emocje były większe zróbcie wyścigi tramwajów

Krzysztof Kołak

a informacji dla kierowców brak o jakim odcinku dokładnie mowa w jakich godzinach jakie skrzyżowania beda zamknięte a najważniejsze czy Tramwaj wyłączą ?

Krzysztof Rojek

Od kiedy Galeria Warmińska stała się 'centrum miasta'?

Karolina Kowalczyk

Jaki portal, takie dziennikarstwo 😀

Jolanta Makowska

No własnie.

Thijs Boocovsky

Myślę, że chodzi o taki nieco kolokwialny zwrot określający granice administracyjne miasta, fakt, że to nie gdzieś na obrzeżach czy poza miastem, ale co ja tam wiem …

Mariusz Surovvy

Dla mnie to tłumy ludzi, tłok, hałas, upał i smród spalin, ale może nie dostrzegam piękna tego wydarzenia 😉

Bartosz Dobrowolski

Nie dostrzegasz

Mariusz Surovvy

Mam tak samo z wybrzeżem – piasek i słona woda. Ale super 😉

Gabriel Drumiński

Szkoda że tego nie zobaczę

Kamila Drumińska

Patryk Drumiński