Każda firma, która chce się utrzymać na rynku, powinna posiadać własną stronę internetową. Dzięki temu odbiorcy łatwiej mogą ją znaleźć, poszukać interesujących informacji lub produktów. Jak jednak zabrać się za projektowanie stron internetowych?
Jak tworzyć treść na stronę?
Każdy etap jest ważny, gdy chodzi o tworzenie stron internetowych, i żadnego nie powinniśmy pomijać, jeśli chcemy, by wszystko dobrze działało. Trzeba dbać o wizualną część strony, ale także o treść, jaka będzie na niej umieszczana. To bowiem podstawa każdej witryny. Nie można pozwolić, by były to nudne banały, zbyt długie i nie zachęcające do czytania. Jak zatem to opracowywać?
Opowiedz swoją historię
Tworzenie stron www to opowiadania pewnych historii. Już od pewnego czasu mówi się, że każdy, kto prowadzi firmę, powinien opowiadać pewne historie. Właśnie dzięki temu możemy zyskiwać najwięcej odbiorców. Historia jest bowiem najlepszym sposobem na przekazywanie wiedzy i informacji.
Opowieści pobudzają wyobraźnie, pozwalają na wywołanie konkretnych emocji i sprawiają, że tekst przestaje być suchymi danymi, których nikt nie chce czytać.
Ważne wskazówki do tworzenia treści
Projektowanie stron wymaga trzymania się konkretnych zasad, dzięki którym będziemy w stanie tworzyć o wiele lepsze treści. Na początek trzeba zadbać o odpowiedni podział treści. Nikt nie chce czytać ściany tekstu. Dlatego ważne jest, by odpowiednio podzielić historię na mniejsze bloki.
Ważna informacja: każdy odbiorca na początek przegląda stronę pobieżnie. Nie wczytuje się w treść. Można powiedzieć, że sprawdza, czy w ogóle warto się zainteresować zawartymi tutaj informacjami. Jeśli stwierdzi, że strona jest mało zachęcają, poszuka innej. Wtedy możemy stwierdzić, że nie udało nam się dobre tworzenie stron Kraków.
Istotne jest także to, by unikać żargonu, gdy tworzymy dla zwykłych ludzi. Oczywiście, gdy nasza strona jest tworzona pod fachowców z danej branży, nawet konieczne będzie używanie konkretnych określeń, które każdy powinien zrozumieć. Jednak liczmy się z tym, że zwykły odbiorca nie zrozumie slangu.
Jak złożyć tekst na stronę?
Profesjonalne strony internetowe to także umiejętność odpowiedniego złożenia tekstu tak, by był zachęcający do czytania, dobrze wyglądał. Chociaż sama treść jest bardzo ważna, to nie można pomijać kwestii estetycznych. Jeśli tekst nie będzie dobrze złożony, odbiorca po prostu go pominie i nie będzie się w ogóle w niego wczytywał.
O czym warto pamiętać, gdy bierzemy się za tworzenie sklepów internetowych i treści na stronie:
- Stopień pisma – lepiej stawiać na większe litery niż na drobny maczek. Taki tekst od razu się o wiele lepiej czyta.
- Interlinia – nie pozwólmy, by tekst był zbity. Niech pojawią się odpowiednie odstępy zarówno między wierszami tekstu, jak i między akapitami.
- Szerokość wiersza – nie róbmy też zbyt długich linijek. Z założenia najlepiej nie przekraczać ok. 80 znaków na wiersz. W razie potrzeby można zmniejszyć szerokość wierszy lub zwiększyć czcionkę.
- Grafiki – nie zapominaj o wizualizacji, obrazkach i wykresach, które uprzyjemniają czytanie.