fbpx
17 C
Olsztyn
sobota, 23 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Łoś na urlopie? Mazurski kurort ma nowego mieszkańca

MrągowoŁoś na urlopie? Mazurski kurort ma nowego mieszkańca

W Mikołajkach, jednym z najpopularniejszych letnich kurortów na Mazurach, od kilku tygodni można spotkać nietypowego mieszkańca. To dorodny łoś, który, jak informuje burmistrz miasteczka Piotr Jakubowski, spaceruje po ulicach miasta, czując się tu na tyle komfortowo, że zdecydował się zamieszkać na stałe.

reklama

Burmistrz zwrócił się do mieszkańców i turystów za pośrednictwem mediów społecznościowych, publikując zdjęcie łosia, który delektuje się roślinami z rabatki przed jednym z ośrodków turystycznych. Zwierzę widziane było również w pobliżu plaży miejskiej i centrum Mikołajek.

Apel o odpowiednie zachowanie

Pomimo fascynującego widoku, Jakubowski przypomina, że łoś to dzikie zwierzę, a więc należy zachować odpowiednią odległość. Wskazał, że nie każdy z nas wie, jak postępować w przypadku spotkania z dzikim zwierzęciem, a brak wiedzy może skończyć się tragicznie zarówno dla człowieka, jak i zwierzęcia.

reklama
Rysie podchodzą pod Olsztyn. Są już blisko

Burmistrz apeluje, aby nie płoszyć łosia i pod żadnym pozorem nie zbliżać się do zwierzęcia, nawet w celu wykonania selfie. Jakubowski przypomina także, że dokarmianie zwierząt jest zakazane.

reklama

W toku procedura odłowienia zwierzęcia

Z informacji burmistrza wynika, że gmina podjęła już działania w celu odłowienia zwierzęcia, jednak procedura jest w toku i czeka na decyzję Starostwa Powiatowego w Mrągowie.

“Mam nadzieję, że majówka będzie bezpieczna dla mieszkańców i turystów, a łoś znajdzie bezpieczne schronienie w miejscu z dala od miasta” – napisał burmistrz.

Mikołajki, położone między jeziorami Mikołajskim i Tałty, od lat są jednym z najpopularniejszych letnich kurortów i ośrodków sportów wodnych na Mazurach. Spotkanie z łosiem na ulicach miasta to z pewnością niecodzienna atrakcja, ale jak podkreśla burmistrz, bezpieczeństwo powinno być priorytetem.

Jadowite pająki już w Olsztynie! Czaił się w popularnym miejscu

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Czytek
27 kwietnia 2023 10:23

Zastrzelić, nim wlezie komuś pod pędzący samochód.

Polecane
Ogłoszenia

Wilki, orki i białe niedźwiedzie: olsztyńska pisarka marzy o odkrywaniu dzikiej Kanady

Nadleśnictwo Olsztyn alarmuje! Pojawiła się śmiertelnie trująca roślina