13 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Rozpoczął się proces oskarżonego o zabójstwo brata

OlsztynRozpoczął się proces oskarżonego o zabójstwo brata
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się w piątek proces mieszkańca Szczytna oskarżonego o zabójstwo brata. Tomasz S. nie przyznał się do popełnienia tej zbrodni i odmówił złożenia wyjaśnień.

reklama

Do zdarzenia doszło w listopadzie ubiegłego roku na jednej z posesji w Szczytnie. Według prokuratury Tomasz S. – działając z tzw. zamiarem ewentualnym pozbawienia życia brata – zadał mu liczne, silne uderzenia i kopnięcia w głowę. Nieprzytomny i krwawiący mężczyzna został przez oskarżonego wywleczony z mieszkania i pozostawiony w niskiej temperaturze przed wejściem do budynku, gdzie zmarł.

Jak ustalili śledczy, śmierć pokrzywdzonego nastąpiła w wyniku utraty krwi spowodowanej obrażeniami głowy oraz wychłodzenia organizmu. Bracia przed tym tragicznym zdarzeniem pili alkohol.

reklama

W pierwszym dniu procesu oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanej mu zbrodni i odmówił złożenia wyjaśnień. Dlatego sąd odczytał jego wyjaśnienia złożone podczas śledztwa.

Poznaliśmy motyw dramatu? Przemysław A. od małego sprawiał kłopoty

Tomasz S. – odpowiadając na pytania sądu – przyznał się jedynie do pobicia brata, ale nie do dokonania zabójstwa.

reklama

W piątek sąd rozpoczął także przesłuchania świadków i uzyskał za pośrednictwem wideokonferencji uzupełniające opinie biegłych psychiatrów i psychologa. Kolejną rozprawę zaplanowano na 25 października.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama