Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
3 C
Olsztyn
niedziela, 15 grudnia, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Chętnych do przebudowy Uranii nie brakuje

reklama

Zakończyło się już przyjmowanie wniosków o dopuszczenie do konkursu na koncepcję przebudowy olsztyńskiej hali. Zainteresowanie jest większe niż w przypadku stadionu.

Przygotowania do przebudowy Uranii są kolejnym zadaniem, jakie podjęły władze stolicy regionu. – Idąc sprawdzonym i skutecznym tropem, także w tym przypadku zdecydowaliśmy się na rozpisanie konkursu architektonicznego na koncepcję. Nad jego przebiegiem czuwają przedstawiciele Stowarzyszenia Architektów Polskich w Olsztynie – podaje olsztyński ratusz. Przypomnijmy, że chwalone i obsypywane nagrodami Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel również zyskało swój kształt dzięki konkursowi.

Ten dotyczący Uranii został rozpisany pod koniec poprzedniego roku. Do ratusza wpłynęło aż 67 zgłoszeń z całej Polski. Teraz trwa sprawdzanie wniosków pod względem formalnym. Pracownie, które miałyby braki w dokumentacji, zostaną wezwane do ich uzupełnienia. Decyzja o dopuszczeniu do konkursu zostanie podjęta we wtorek, 19 stycznia.

reklama

Pracownie, które zostaną zaproszone do przygotowania koncepcji, będą miały na to dwa miesiące (do 15 marca). – Później propozycje oceni sąd konkursowy, w skład którego wchodzą ratuszowi urzędnicy oraz przedstawiciele oddziałów SARP-u z Olsztyna, Wrocławia, Krakowa. Wyniki ogłosimy 24 marca 2016 roku – precyzują pracownicy Urzędu Miasta Olsztyna. Zwycięska pracownia zostanie zaproszona do negocjacji na wykonanie projektu hali w trybie zamówienia z wolnej ręki.

Po przebudowie hala powinna mieć 3,5-4 tys. miejsc. Zachowany ma zostać charakterystyczny kształt dachu, powstać ma także pełnowymiarowa sala rozgrzewkowa. Poza tym zmodernizowane zostaną m.in. instalacje grzewcze, elektryczne, wentylacja, klimatyzacja. Obiekt ma być odpowiednio izolowany, aby zmniejszyć koszt eksploatacji oraz zwiększyć komfort użytkowników.

Urania została wybudowana, podobnie jak stadion przy al. Piłsudskiego, w 1978 roku. Ma widownię na 2600 miejsc. Poza częścią sportową jest w niej także część handlowa oraz zaplecze sanitarne. Na najwyższym piętrze Uranii działa Muzeum Sportu.

W pierwszej części grudnia miasto rozstrzygnęło podobne postępowanie dotyczące przebudowy stadionu przy al. Piłsudskiego (więcej TUTAJ).

reklama

grudzień, 2019

19GRU(GRU 19)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

5 KOMENTARZE

  1. ————Po przebudowie hala powinna mieć 3,5-4 tys. miejsc. ——————— szanujmy się, panie i panowie redaktorzy, ja poproszę o dokument który tak mówi, kto gdzie co i jak. czy nie jest prawdą że obiekt „musi” mieć nie mniej niż 2600 miejsc ???

  2. Z całym szacunkiem dla fanów sportu w uranii itp, ale moim zdaniem powinno się wyburzyć ten budynek i postawić nowy, zbudowany z lepszej jakości materiałów i o większej powierzchni 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Nowy (Jack) Pub na olsztyńskiej Starówce. Będzie nie tylko trunkowo, ale też smacznie!

Już od 15 listopada bywalcy olsztyńskiej starówki będą mieli kolejną miejscówkę, w której będą mogli spędzić czas przy dobrym jedzeniu i jeszcze lepszych trunkach....

RABATOL.PL

X