fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 7 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Chętnych do przebudowy Uranii nie brakuje

Zakończyło się już przyjmowanie wniosków o dopuszczenie do konkursu na koncepcję przebudowy olsztyńskiej hali. Zainteresowanie jest większe niż w przypadku stadionu.

Przygotowania do przebudowy Uranii są kolejnym zadaniem, jakie podjęły władze stolicy regionu. – Idąc sprawdzonym i skutecznym tropem, także w tym przypadku zdecydowaliśmy się na rozpisanie konkursu architektonicznego na koncepcję. Nad jego przebiegiem czuwają przedstawiciele Stowarzyszenia Architektów Polskich w Olsztynie – podaje olsztyński ratusz. Przypomnijmy, że chwalone i obsypywane nagrodami Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel również zyskało swój kształt dzięki konkursowi.

Ten dotyczący Uranii został rozpisany pod koniec poprzedniego roku. Do ratusza wpłynęło aż 67 zgłoszeń z całej Polski. Teraz trwa sprawdzanie wniosków pod względem formalnym. Pracownie, które miałyby braki w dokumentacji, zostaną wezwane do ich uzupełnienia. Decyzja o dopuszczeniu do konkursu zostanie podjęta we wtorek, 19 stycznia.

Pracownie, które zostaną zaproszone do przygotowania koncepcji, będą miały na to dwa miesiące (do 15 marca). – Później propozycje oceni sąd konkursowy, w skład którego wchodzą ratuszowi urzędnicy oraz przedstawiciele oddziałów SARP-u z Olsztyna, Wrocławia, Krakowa. Wyniki ogłosimy 24 marca 2016 roku – precyzują pracownicy Urzędu Miasta Olsztyna. Zwycięska pracownia zostanie zaproszona do negocjacji na wykonanie projektu hali w trybie zamówienia z wolnej ręki.

Po przebudowie hala powinna mieć 3,5-4 tys. miejsc. Zachowany ma zostać charakterystyczny kształt dachu, powstać ma także pełnowymiarowa sala rozgrzewkowa. Poza tym zmodernizowane zostaną m.in. instalacje grzewcze, elektryczne, wentylacja, klimatyzacja. Obiekt ma być odpowiednio izolowany, aby zmniejszyć koszt eksploatacji oraz zwiększyć komfort użytkowników.

Urania została wybudowana, podobnie jak stadion przy al. Piłsudskiego, w 1978 roku. Ma widownię na 2600 miejsc. Poza częścią sportową jest w niej także część handlowa oraz zaplecze sanitarne. Na najwyższym piętrze Uranii działa Muzeum Sportu.

W pierwszej części grudnia miasto rozstrzygnęło podobne postępowanie dotyczące przebudowy stadionu przy al. Piłsudskiego (więcej TUTAJ).

5 KOMENTARZE

  1. ————Po przebudowie hala powinna mieć 3,5-4 tys. miejsc. ——————— szanujmy się, panie i panowie redaktorzy, ja poproszę o dokument który tak mówi, kto gdzie co i jak. czy nie jest prawdą że obiekt „musi” mieć nie mniej niż 2600 miejsc ???

  2. Z całym szacunkiem dla fanów sportu w uranii itp, ale moim zdaniem powinno się wyburzyć ten budynek i postawić nowy, zbudowany z lepszej jakości materiałów i o większej powierzchni 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...