13 C
Olsztyn
wtorek, 27 września, 2022
reklama

Robił to pasażerom. Nawet 8 lat więzienia grozi kierowcy olsztyńskiego autobusu

OlsztynRobił to pasażerom. Nawet 8 lat więzienia grozi kierowcy olsztyńskiego autobusu
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi 56-letniemu kierowcy autobusu, który wykonując przewóz osób, nie nabijał na kasie wszystkich biletów. Część pasażerów podczas przejazdu nie posiadała dowodu zakupu usługi transportu, przez co mężczyzna działał na szkodę swojego pracodawcy oraz urzędu skarbowego. Takie działanie kierowcy mogło też wywołać nieprzyjemne konsekwencje dla jego pasażerów.

reklama

Na kierowcy autobusu spoczywa obowiązek wydania podróżnemu biletu, co jest poprzedzone uiszczeniem odpowiedniej opłaty. Zdarza się, że część kierowców próbuje „podnieść” swoje wynagrodzenie stosując nieuczciwą praktykę nienabijania na kasie przejazdu pasażera. Takie działanie poza konsekwencjami karnymi niesie za sobą również problemy podróżnych, dla których w przypadku choćby dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, bilet jest jedynym dokumentem potwierdzającym zakup usługi przejazdu.

Na ulice stolicy Warmii i Mazur wyjechał elektryczny przegubowiec Solaris Urbino

Analiza zgromadzonego przez Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie materiału dowodowego zakończyła się skierowaniem do Sądu Rejonowego w Olsztynie aktu oskarżenia. 56-latek odpowie za oszustwo oraz za usiłowanie oszustwa, ponieważ w jednym przypadku przestępczy proceder został udaremniony przez kontrolerów. 56-latek pobierając od pasażerów opłatę za przejazd, ale nie wydając im biletów drukowanych przez kasy fiskalne, oszukał swoich pracodawców, a także urząd skarbowy. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

reklama

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama