15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

Akcja olsztyńskiej policji wymierzona w dopalacze na Zatorzu

OlsztynAkcja olsztyńskiej policji wymierzona w dopalacze na Zatorzu

Olsztyńscy policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu skontrolowali sklep mieszczący się przy ul. Jagiellońskiej, w którym – jak wynika z informacji mieszkańców miasta – mają być sprzedawane dopalacze. W wyniku kontroli zarekwirowano kilkadziesiąt opakowań różnych produktów. Szczegółowe badania dadzą odpowiedź, czy zawarte w nich substancje są ujęte w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.

reklama

Podczas wspólnej akcji policjanci z Wydziału Narkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i inspektorzy sanepidu skontrolowali w Olsztynie sklep z wkładami do e-papierosów.

Funkcjonariusze mieli sygnały od mieszkańców, że w miejscu tym sprzedawane są szkodliwe dla zdrowia i życia tzw. dopalacze. W wyniku kontroli zarekwirowano blisko 40 opakowań różnych produktów. Zostaną one szczegółowo przebadane pod kątem zawartości substancji zabronionych i szkodliwych dla ludzi, występujących również w załączniku do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

reklama

Przypomnijmy, że nowa, poprawiona i rozszerzona o 114 substancji ustawa obowiązuje od 1 lipca ubiegłego roku. Olsztyńscy policjanci i pracownicy sanepidu zapowiadają, że tego typu akcje będą kontynuowane.

dopalacze 2

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wololo
27 maja 2016 15:07

Ale przeciez to sa rzeczy do robienia makiet o.O hehehehe

Robert Żygielewicz
27 maja 2016 11:23

A po co coś z tym robić? Tego sie nie wytępi. Apeluję o zdrowy rozsądek i zniesienie kretyńskich zakazów marihuany, dopalaczy, czy innych narkotyków. Ludzie mają wolną wolę i jak nie chcą to nie wezmą. Nawet najbardziej represyjna władza nie sprawi, że coś się zmieni. Głupich nie sieją.

Polecane
Ogłoszenia