4 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Centaurus sprzedając mieszkania chwalił się pobliskim basenem. Ten jednak idzie na sprzedaż

WiadomościCentaurus sprzedając mieszkania chwalił się pobliskim basenem. Ten jednak idzie na sprzedaż

W ulotce informacyjnej o nowo powstającym kompleksie Centaurus nieopodal centrum Olsztyna, widnieje informacja o basenie, położonym 50 metrów od obiektu. Jednak działka z basenem idzie na sprzedaż.

reklama

Najwyższy budynek województwa, powstający w Olsztynie, Centaurus, z mieszkaniami, biurami, hotelem i restauracją, może szybko stać się jednym z symboli miasta. Sprawę ułatwia mu również lokalizacja, mieści się przy jednej z głównych ulic Olsztyn, al. Piłsudskiego 36. W broszurach informacyjnych na temat obiektu, deweloper stawiający kompleks chwalił się bogatą w atrakcje lokalizacją. W 12 minut mamy dotrzeć na Stare Miasto oraz dworzec, 11 do Ratusza, raptem 5 minut ma nas dzielić od Centrum handlowego “Aura”. W najbliższej okolicy Centaurusa znajdują się dwa, bardzo charakterystyczne budynki – olsztyńskie Planetarium oraz basen OSiR-u.

Jak informowaliśmy na początku września, działka z basenem, położona 50 metrów od nowo powstającego Centaurusa, idzie na sprzedaż: Olsztyński basen idzie na sprzedaż. Miasto ogłasza przetarg na gruntPoznaliśmy cenę za działkę z basenem na GłowackiegoRadny chce powstrzymać sprzedaż basenu przy ul. Głowackiego.

reklama

Skierowaliśmy zapytanie do właścicieli Centaurusa, co oni sądzą o sprzedaniu pobliskiego basenu, który przecież widnieje na ich materiałach promocyjnych:

“W naszej ocenie ewentualne zmiany dotyczące działki sąsiadującej z naszą inwestycją nie mają wpływu na spadek atrakcyjności wyjątkowego w skali województwa warmińsko-mazurskiego wielofunkcyjnego kompleksu budynków. Centaurus obecnie jest i pozostanie wyróżniającym się miejscem na mapie Olsztyna, będąc jednocześnie nowoczesnym symbolem potencjału całego miasta.

Inwestycję wyróżnia nie tylko niepowtarzalna architektura, ale także jakość nowoczesnych rozwiązań poprawiających komfort mieszkańców czy spektakularne widoki ze Starym Miastem, Ratuszem i Bazyliką w roli głównej. Wyjątkowa jest także jego lokalizacja. Bliskie sąsiedztwo planetarium i obserwatorium astronomicznego także nadają okolicy Centaurusa szczególnego klimatu. Z kolei dla wszystkim osób, które cenią sobie wypoczynek na łonie natury niewątpliwym atutem pozostaje bliskość Parku Centralnym czy Parku im. Kusocińskiego. Dlatego Centaurus już postrzegany jest jako miejsce “dobre do życia”, świetnie skomunikowane i znajdujące się w samym centrum Olsztyna” – przekazała nam prezes INOPA S.A, Luiza Gruntkowska.

reklama

Wygląda na to, że sprzedaż basenu sąsiadującego z Centaurusem nie zagrozi inwestycji. Nie wiadomo jakiego zdania są osoby które kupiły tu mieszkania. Choć pod znakiem zapytania pozostaje przyszłość atrakcyjności lokalizacji wokół kompleksu. Czy gdyby miasto zdecydowało się sprzedać jeszcze pobliskie Planetarium, nadal byłoby to tak wysoce atrakcyjne położenie?

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia