-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mandaty dla motorowodniaków za wytwarzanie fal na jeziorach

MrągowoMandaty dla motorowodniaków za wytwarzanie fal na jeziorach

Pięciu motorowodniaków ukarali mandatami jednego dnia policjanci z Mikołajek na Mazurach za złamanie zakazów wytwarzania fal na jeziorach. Niestosowanie się do znaków żeglugowych jest niebezpieczne dla innych wodniaków – przypomina policja.

reklama

„Policjanci sprawdzają, czy jednostki pływające po mazurskich jeziorach nie pływają w półślizgu, co powoduje powstawanie dużych fal. Są one nie tylko niebezpieczne, ale i uciążliwe, bo gdy docierają do portów, łodzie się kołyszą i obijają o siebie, co może powodować uszkodzenia” – poinformowała w czwartek sierż. szt. Kamila Nowakowska z policji w Mrągowie.

Jak przekazała, tylko wczoraj interwencje osób, które lekceważyły zasady bezpieczeństwa na wodzie, pięciokrotnie zakończyły się mandatami za łamanie przepisów w strefie zakazu wytwarzania fal.

reklama

Mandatem w wyokości 200 zł ukarano 60-letniego sternika łodzi motorowej, który nie zastosował się do znaku żeglugowego na jeziorze Mikołajskim. Kolejne trzy interwencje dotyczyły sterników łodzi motorowych, którzy nie respektowali zakazu wytwarzania fali na jeziorze Tałty – wszyscy oni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 100 zł. Mandat w takiej samej kwocie za „falowanie” otrzymał jeszcze 26-latek z Warszawy płynący skuterem wodnym.

Paszporty cieszą się coraz większym zainteresowaniem

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ala
31 lipca 2022 15:53

Wreszcie. Brawo policja.

Stefan
28 lipca 2022 14:42

A kiedy mandaty za podobne zachowania na jeziorze Ukiel? Ile jeszcze wypadków trzeba?

Popularne

Paszporty cieszą się coraz większym zainteresowaniem