reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jest plan dla dawnych Koszarów Dragonów

OlsztynJest plan dla dawnych Koszarów Dragonów

Olsztyńscy radni zdecydują, co dalej z terenami dawnych Koszar Dragonów. Planiści z ratusza przygotowali już plan zagospodarowania tej okolicy.

Atrakcja porównywalna ze Starym Miastem?

reklama

Teren, na którym znajdują się dawne Koszary Dragonów, od dawna nie mógł się doczekać zagospodarowania. Wiele osób – mieszkańcy, społecznicy, artyści – miało nadzieję, że powstanie tutaj tętniąca życiem dzielnica kultury, usług i sztuki, przyciągająca atrakcyjnością porównywalną ze Starym Miastem.

Koszary Dragonów mieszczą się w zniszczonej części Olsztyna, pomiędzy ulicami Dragonów i Gietkowską. Zbudowano je w latach 1884-1886 na terenie ogrodów miejskich i z uwagi na zachowany historyczny charakter zostały wpisane do rejestru zabytków. Do tej pory nie było pomysłu na ich odpowiednie zagospodarowanie.

Plan zagospodarowania

reklama

Sześć lat temu urząd podjął uchwałę o opracowaniu planu zagospodarowania tego terenu.

– Ostatnie lata to czas spotkań, konsultacji i wnoszenia uwag. W końcu plan zagospodarowania przestrzennego dla byłych Koszar Dragonów został opracowany. Dokumentem zajmą się teraz radni, którzy zdecydują, czy go przyjąć – powiedział „Gazecie Wyborczej” prezydent Piotr Grzymowicz.

reklama

Zgodnie z planem obszar podzielono na kwartały, które mają mieć różne przeznaczenie: kulturowe, oświatowe, biznesowe i usługowe. Może tu powstać zabudowa jedno- i wielorodzinna.

Ratusz upatruje źródeł finansowania przede wszystkim w środkach zewnętrznych, w tym w Regionalnym Programie Operacyjnym.

Niektóre budynki wydzierżawił Bank Żywności, inne zielonoświątkowcy, jeszcze inne właśnie remontuje stowarzyszenie, które zamierza utworzyć tu Centralną Akademię Dekarską.

źródło: Gazeta Wyborcza


reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×