20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Co powstaje obok KFC? Nowa inwestycja niedaleko centrum Olsztyna

OlsztynCo powstaje obok KFC? Nowa inwestycja niedaleko centrum Olsztyna

W samym sercu Olsztyna powstaje właśnie nowy budynek. Wiadomo już, co to będzie.

reklama

Nowa budowa nieopodal skrzyżowania ulic Sikorskiego i Piłsudskiego trwa w najlepsze. W tej okolicy mieści się restauracja fast food popularnej sieci KFC, tuż obok biegnie trasa tramwajowa. Niebawem pojawi się tutaj nowoczesny biurowiec.

Biurowiec w centrum Olsztyna

Jeszcze całkiem niedawno, bo zaledwie kilka miesięcy temu, w okolicy skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Sikorskiego mogliśmy cieszyć oczy niewielkimi drzewami i dzikimi krzewami. Mieścił się tu również sklep i budynek gospodarczy, który został już wyburzony. Teraz postanowił zainwestować tu Zbigniew Korkuć, znany olsztyński przedsiębiorca, zajmujący się branżą motoryzacyjną.

reklama

Biurowiec i usługi

Powstanie tu budynek usługowy z funkcją biurową. Na wzór sąsiednich, budynek będzie mieć dwie kondygnacje, wyższa w formie poddasza – poinformował cytowany przez „Gazetę Olsztyńską” inwestor.

Biurowiec będzie miał stromy dach, który w najniższym punkcie będzie sięgał około 9 metrów. Budynek będzie miał 1255 metrów kwadratowych powierzchni i zajmie około 35 procent działki. Jak zapowiedział Zbigniew Korkuć, ta budowa nie będzie ingerować w sąsiednie działki. Inwestor zapewnia również, że jest w posiadaniu wszystkich niezbędnych uzgodnień rzeczoznawcy do spraw przeciwpożarowych.

źródło: Gazeta Olsztyńska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Piotr
21 marca 2024 14:44

” w okolicy skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Sikorskiego” – ten kto to pisał kompletnie nie zna Olsztyna. Droga redakcjo, sprawdzaj materiały, które publikujesz…

Marek
21 marca 2024 19:28

A gdzie jest to skrzyżowanie Sikorskiego z Piłsudskiego, a może Piłsudskiego z Sikorskiego??? Odp. Na pewno nie w Olsztynie 😁😁😁

Polecane