reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowa sieć fast food w Olsztynie. Na parkingu Auchan trwa budowa konkurencji dla McDonald’s

OlsztynNowa sieć fast food w Olsztynie. Na parkingu Auchan trwa budowa konkurencji...

Pierwsza w Olsztynie restauracja McDonald’s powstała w latach 90. Później pojawiały się kolejne firmy gastronomiczne, niebawem ma dołączyć do nich szwedzki fast food MAX Premium Burgers.

Prace budowlane nieopodal Jarot

reklama

Na terenie części parkingu pod hipermarketem Auchan od strony osiedla Jaroty rozpoczęły się prace budowlane. Jak ustalił portal olsztyn.com.pl, ma tu powstać MAX Premium Burgers – kolejna, obok McDonald’s i KFC, restauracja typu fast food, specjalizująca się w burgerach. Potwierdził to Jakub Jarczewski, dyrektor działu PR firmy METRO, właściciela sieci Auchan.

Lokal powstaje na terenie dawnej myjni samochodowej przy ulicy Sikorskiego. Nie wiadomo jednak, jak duża ma to być inwestycja.

Wykonawca nie wystąpił z wnioskiem o pozwolenie na budowę

reklama

Rzeczniczka Urzędu Miasta Olsztyna Marta Bartoszewicz poinformowała, że do ratusza nie wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę w tym miejscu żadnego obiektu.

Zgodnie z polskim prawem nie ma obowiązku zgłaszania budowy ani składania wniosku o pozwolenie w przypadku mniejszych punktów. Parę miesięcy temu tuż przy wejściu do hipermarketu stanęła budka z kebabem, która nie wymagała takiego pozwolenia. Jednak restauracja, która w założeniu ma obsługiwać klienta masowego, musi posiadać sporą kuchnię, magazyn i przestrzeń dla gości. Z pewnością musi zająć więcej miejsca niż dotychczasowa myjnia.

reklama

MAX Premium Burgers do tej pory nie budowało obiektów typu „drive thru” bez części restauracyjnej, jednak możliwe, że będzie to pierwszy lokal tej sieci tego typu, biorąc pod uwagę lokalizację.

Co to za sieć?

Firma MAX Burgers powstała w 1968 roku w Gallivare w północnej Szwecji. Została założona przez Brittę Fredriksson i Curta Bergforsa, którzy w latach 90. otwierali restauracje w całym kraju, a następnie także zagranicą. W Polsce pojawili się w 2017 roku – obecnie w naszym kraju mają już 17 punktów. Olsztyński lokal będzie pierwszym w północno-wschodniej Polsce.

Prace trwają w miejscu gdzie stała do tej pory myjnia samoobsługowa.

źródło: olsztyn.com.pl

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×