reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kolejne włamanie na plebanię. Proboszcz wyszedł tylko na godzinę

OlsztynKolejne włamanie na plebanię. Proboszcz wyszedł tylko na godzinę

Plebania kościoła pw. św. Michała Archanioła w Pluskach pod Olsztynem padła ofiarą włamania. Złodzieje ukradli rzeczy osobiste proboszcza. To nie pierwsza taka sytuacja w ostatnim czasie.

Proboszcza nie było niecałą godzinę

reklama

Parafia św. Jana Chrzciciela w Orzechowie z siedzibą w Pluskach, na terenie której doszło do włamania, obejmuje trzy miejscowości: wspomniane Pluski, Orzechów i Kurki. Jej proboszczem jest ksiądz Michał Świątecki, który feralnego dnia pojechał do kościoła w Kurkach, aby tam odprawić poranną mszę świętą.

– Wyjechałem za kwadrans ósma, wróciłem około 9:20 i nogi się pode mną ugięły. Cała plebania była splądrowana, tak jakby wybuchł tu jakiś granat. Nawet obrazy ze ścian zostały pozrywane. Sprawcy powyrywali zamki, futryny. Oczom nie mogłem uwierzyć, oglądając te zniszczenia – powiedział Gazecie Olsztyńskiej ksiądz Michał Świątecki.

reklama

Złodzieje splądrowali plebanię i kotłownię, weszli także do kościoła, jednak świątyni nie zniszczyli. Ukradli rzeczy osobiste proboszcza: pióro, zegarek, aparat fotograficzny, warte w sumie około 8 tysięcy złotych.

Ksiądz Świątecki zamierza zabezpieczyć plebanię przed ponownymi włamaniami, ale nie ukrywa, że w tej kwestii liczy na pomoc parafian ze względu na koszty takiego przedsięwzięcia.

To nie pierwsze takie włamanie

reklama

Na miejsce wezwano policję, jednak do tej pory nie udało się zidentyfikować sprawców. Dodatkowo sprawę utrudnia fakt, że w Pluskach jest wielu turystów, więc łatwo zgubić się w tłumie obcych twarzy.

Jak informuje Gazeta Olsztyńska, dwa tygodnie temu doszło do podobnego włamania na plebanię w Butrynach, około 10 kilometrów od Plusek. Istnieje możliwość, że te dwa zdarzenia łączą się ze sobą i dokonali ich ci sami ludzie.

źródło: Gazeta Olsztyńska

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×