-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dwie osoby oskarżone w sprawie zabójstwa sprzed 15 lat

SzczytnoDwie osoby oskarżone w sprawie zabójstwa sprzed 15 lat

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie zabójstwa w 2007 roku mieszkańca wsi Kadzidło. O dokonanie tej zbrodni oskarżono Andrzeja S., a żona ofiary Maria G. będzie sądzona za pomocnictwo w zabójstwie męża i zacieranie śladów.

reklama

Jak poinformował prokurator rejonowy w Szczytnie Artur Bekulard, o zabójstwo przed 15 laty Sławomira G. oskarżony został Andrzej S. Z kolei żonę ofiary Marię G. oskarżono o udzielenie Andrzejowi S. pomocy w zabójstwie jej męża, zacieranie śladów na miejscu zbrodni i składanie fałszywych zeznań. Akt oskarżenia przeciwko nim skierowano do Sądu Okręgowego w Ostrołęce.

Prokuratura podała, że Andrzej S. przyznał się do zarzuconego mu czynu, natomiast Maria G. nie przyznała się do winy. Obydwoje są tymczasowo aresztowani. Według ustaleń śledczych zbrodnia miała motyw osobisty, a Andrzej S. był w bliskiej relacji z żoną ofiary.

Śmiertelna pułapka. Cezary G. podłożył i podpalił worek z brykietem pod przyczepą, w której była kobieta
reklama

Śledztwo w tej sprawie wszczęto w 2008 roku, po tym jak dwaj wędkarze przypadkowo natknęli się podczas połowu ryb na zwłoki mężczyzny leżące na dnie mazurskiego jeziora Świętajno. Ustalono, że zginął on od uderzeń w głowę i ciosów nożem.

Śledczy podejrzewali, że zabitym może być 42-letni mieszkaniec Kadzidła w powiecie ostrołęckim, którego zaginięcie zgłoszono rok wcześniej. Ciało leżało jednak w wodzie na tyle długo, że nie powiodła się wówczas identyfikacja ofiary.

reklama

Przełom przyniosły dopiero przeprowadzone w ubiegłym roku nowoczesne badania genetyczne. Pobrano próbki DNA od innego z członków rodziny, co pomogło potwierdzić tożsamość osoby odnalezionej w jeziorze.

Dzięki temu śledczym udało się zbadać dokładnie okoliczności zaginięcia 42-latka, a następnie wytypować i zatrzymać podejrzanego o dokonanie tej zbrodni.

Zabójstwo na Zatorzu. Zatrzymano Jakuba M. lat 18, Patryka M. lat 29 i Mateusza L. lat 19

Jak ustalono, Andrzej S. pozbawił życia Sławomira G., zadając mu metalową rurą wypełnioną zaprawą murarską dwa ciosy w głowę i dwa silne pchnięcia nożem w okolice karku. Po dokonaniu zbrodni zatopił zwłoki w jeziorze.

Andrzeja S. zatrzymano w październiku 2021 roku, a Marię G. dwa miesiące później. Kobieta, która na stałe mieszka za granicą, została zatrzymana przez policję, gdy przyjechała na święta do rodziny.

Za zabójstwo grozi kara od ośmiu lat do dożywotniego pozbawienia wolności. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Rzeźbiarz wbił siekierę w głowę fotografa. Zaskakujący finał sprawy