25 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policja: 9 osób utonęło w kraju w niedzielę, od kwietnia 157

WiadomościPolicja: 9 osób utonęło w kraju w niedzielę, od kwietnia 157

W niedzielę utonęło 9 osób. Tragiczne wypadki miały miejsce w województwie wielkopolskim, małopolskim, lubelskim, pomorskim, mazowieckim (2 osoby), lubuskim, warmińsko-mazurskim i dolnośląskim. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała już 157 utonięć.

reklama

W południe w jeziorze w Korzybiu (woj. pomorskie, pow. słupski) utopił się 54-letni mieszkaniec Słupska. Miejsce to nie jest kąpieliskiem strzeżonym. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej, nie udało się go uratować.

Od samego rana trwały poszukiwania 43-letniego wędkarza, który łowił ryby w Wiśle, w miejscowości Wólka Gołębska (woj. lubelskie, pow. puławski). Po kilku godzinach wyłowiono jego ciało. Mężczyzna był mieszkańcem województwa świętokrzyskiego.

reklama

Również w niedzielę rano w Jeziorze Wolsztyńskim (woj. wielkopolskie, pow. wolsztyński), spacerowicz zauważył leżące w wodzie ciało. Po przyjeździe służb okazało się, że ofiarą wody była 43-letnia mieszkanka Wolsztyna.

Oskarżeni o zabójstwo w Olsztynku staną przed sądem

21-letni kajakarz utonął w niedzielę rano Jeziorze Górskim w pow. płockim (mazowieckie) – poinformowała PAP rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska.

reklama

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. 6 w miejscowości Grabina w pow. płockim na Jeziorze Górskim, w odległości ok. 100 m od brzegu. „W pewnym momencie kajak, którym płynęło dwóch mężczyzn przewrócił się. Mężczyźni wpadli do jeziora. 24-latek dopłynął do brzegu, ciało 21-latka po poszukiwaniach zostało wyłowione z wody ok. godz. 9.40” – zrelacjonowała rzeczniczka.

Również w województwie mazowieckim, w Warszawie, w Jeziorku Czerniakowskim utonął 39-letni mężczyzna. Przed przybyciem służb, jego ciało z wody wyłowili przypadkowi przechodnie. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Po południu w jeziorze w Lubieszowie pod Nową Solą (woj. lubuskie) utonął 26-letni mężczyzna. Wszedł do wody, nagle stracił grunt pod nogami i zniknął pod wodą. Nie udało się go uratować.

Dwaj bracia rano wypłynęli łódką na ryby. Rodzina w rozpaczy. Do domu wrócił już tylko jeden

Wieczorem w jeziorze Zwiniarz w okolicy Łążyna (woj. warmińsko-mazurskie, pow. iławski) utonął 47-letni mężczyzna. Mieszkaniec Lubawy wszedł do jeziora popływać i nagle zniknął pod wodą.

W niedzielę rano podczas patrolu policjanci z komisariatu rzecznego zauważyli w Wiśle zwłoki około 40-letniego mężczyzny. Nie wiadomo, kim jest – nie miał przy sobie dokumentów.

Dziewiąta osoba utonęła w miejscowości Milicz (woj. dolnośląskie, pow. milicki).

Jak przekazało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa od 1 kwietnia policja odnotowała już 157 utonięć.

źródło: PAP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×