21 C
Olsztyn
sobota, 13 sierpnia, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wakacje w Istrii – atrakcje, które koniecznie trzeba zobaczyć

Materiał zewnętrznyWakacje w Istrii - atrakcje, które koniecznie trzeba zobaczyć

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a co za tym idzie podróżni rozpoczęli wielkie planowanie. Z całą pewnością poszukują oni idealnego miejsca. Nie da się ukryć, że zgodnie ze statystkami biur podróży, to właśnie Chorwacja wśród turystów z naszego kraju, jest najpopularniejszym kierunkiem. Niemniej jednak, na tle innych regionów kraju, najbardziej wyróżnia się półwysep Istria. Czeka tam wiele ciekawych miejsc, które są jedyne w swoim rodzaju. Wobec tego, dlaczego wczasy na Istrii mogą być niezapomniane?

Półwysep Istria – miejsce na wakacje idealne

reklama

Poszukując idealnego miejsca na wakacje, turyści powinni wybrać wczasy w Istrii? Dlaczego? Powodów może być niezwykle wiele. Przede wszystkim Istria to idealny półwysep dla absolutnie każdego turysty. Znajdzie tam się „coś” dla każdego miłośnika zabytków i historii. Pula i jej malowniczy amfiteatr to prawdziwe miejsce, które oferuje wiele tajemnic do zgłębienia. Miłośnicy pięknych plaż i beztroskiego wypoczynku, również nie będą mieli na co narzekać. Plaże w Istrii są bowiem uważane ze jedne z najpiękniejszych na świecie. Wczasy w Istrii, oczywiście jeśli tylko będą odpowiednio zorganizowane, mogą okazać się niezapomnianym przeżyciem.

Noclegi w Istrii- baza hotelowa dopasowana do potrzeb każdego turysty

Hotele w Istrii stanowią jedną, z najlepiej rozwiniętych baz noclegowych w praktycznie całej Chorwacji. Turyści więc nie będą musieli decydować się w tym zakresie na żadne ustępstwa. Noclegi w Istrii będą dopasowane do potrzeb każdego. Bez względu na to, czy podróżni poszukują luksusowego hotelu, czy być może niewielkiego kempingu – w Istrii znajdą wszystko. Warto również podkreślić, że noclegi w Istrii wyróżniają się niezwykle przystępną ceną. Porównując hotele w Istrii do tych, które znajdują się np. w Dalmacji Południowej, ceny są nawet o połowę niższe. Czy nie jest to wystarczający powód by zorganizować tam wakacje swoich marzeń?

Wczasy w Istrii – malownicza i tajemnicza Pula

reklama

Wakacje w Istrii - atrakcje, które koniecznie trzeba zobaczyć

Pula to największe miasto zlokalizowane na półwyspie Istria. Słynie ono z tego, że znaleźć tam można niezwykle różnorodne zabytki i miejsce ważne pod względem kulturowym. Pula położona jest na siedmiu wzgórzach, co dodatkowo podkreśla wyjątkowość miasta. To tam znajduje się słynny, rzymski amfiteatr. Dodatkowo Pula to raj dla miłośników klimatycznych, a jednocześnie tętniących życiem metropolii. Najlepsze hotele w Istrii skupiają się właśnie w Puli! Podobnie zresztą jak ekskluzywne restauracje i kluby nocne. Będąc na wczasach w Istrii nie można więc pominąć tego miasta. Oferuje ono wszystko, co jest niezbędne do tego, by wakacje w Istrii można było zaliczyć do udanych. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, by wybrać się na zwiedzanie zabytków w ciągu dnia, a w nocy do jednego z klubów nocnych.

Wczasy w Istrii i zwiedzanie najmniejszego miasta na świecie

reklama

Jeśli podróżni myślą, że Istria ich niczym nie zaskoczy, to mocno się mylą! To właśnie podczas wczasów w Istrii mogą oni wybrać się na zwiedzanie jednego z najmniejszych miast świata. Hum– bo tak nazywa się to miasto, zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinessa. Zgodnie z oficjalnymi danymi, w miasteczku na stałe mieszka jedynie 14 osób. Przez Hum przebiegają zaledwie dwie uliczki. Nie przeszkodziło to jednak w tym, by założyć tam prawdziwą, chorwacką tawernę. Turyści powinni wiedzieć, że Hum słynie nie tylko ze swoich kompaktowych rozmiarów. Miasteczko jest otoczone grubymi murami obronnymi i znajduje się na malowniczym wzgórzu. Będąc tam, może podziwiać malowniczą panoramę i napawać się widokami. Wczasy na Istrii bez wizyty w miasteczku Hum nie będą w żadnym wypadku kompletne!

Wakacje w Istrii i wizyta w jaskini Baredine

Istria to różnorodność. Przejawia się to także w formach terenu, na które można się tam natknąć. Wobec tego spędzając wczasy w Istrii nie można pominąć zwiedzanie tajemniczej jaskini Baredine. Jest to prawdziwy, podziemny raj obfitujący w wiele form krasowych. Jaskinia znajduje się w miejscowości Nova Ves i ma głębokość 132 metrów. Dla podróżnych co prawda udostępnione jest około 60 metrów, jednak i tak robi to piorunujące wrażenie. Samo zwiedzanie jaskini z przewodnikiem trwa około 40 minut. Ciekawostką jest fakt, że przez cały rok panuje tam temperatura 14 stopni Celsjusza.

Wizyta w Buzet – obowiązkowe miejsce do zobaczenia podczas wakacji w Istrii

By poznać urok Buzet trzeba…udać się na pobliskie wzgórze! Miasteczko to zachwyca dopiero wtedy, kiedy podziwia się je z nieznacznej wysokości. Buzet to niewielka miejscowość, która z pozoru wygląda na bardzo cichą i spokojną. Niemniej jednak turyści muszą poznać wszystkie sekrety, by przekonać się o wyjątkowości Buzet. Nie da się opisać w dwóch zdaniach, co kryje się za potężnymi murami obronnymi. Wobec tego, jeśli podróżni chcą poznać tajemnice maleńkiego miasteczka Buzet, muszą zrobić to całkowicie samodzielnie. Jeśli planujecie więc wczasy w Istrii, to poświęcenie jednego dnia na zwiedzanie Buzet będzie świetnym pomysłem. Z całą pewnością, żaden podróżny nie pożałuje tej decyzji.

Wakacje w Istrii - atrakcje, które koniecznie trzeba zobaczyć

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×