reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W sobotę na Plaży Miejskiej startują charytatywna impreza sportowa dla biegaczy, rowerzystów i chodziarzy

OlsztynW sobotę na Plaży Miejskiej startują charytatywna impreza sportowa dla biegaczy, rowerzystów...

W sobotę, 2 lipca na Plaży Miejskiej w Olsztynie startują „Kilometry Pomocy” – charytatywna impreza sportowa dla biegaczy, rowerzystów i chodziarzy, którzy będą rywalizować, by wyposażyć stanowiska intensywnej terapii noworodków w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Za każdy pokonany przez sportowców kilometr fabryka Michelin przekaże pieniądze na zakup nieinwazyjnego respiratora oraz podgrzewanego łóżeczka dla noworodków i wcześniaków. Zmaganiom sportowym będą towarzyszyć liczne atrakcje. Będzie też możliwość skorzystania z konsultacji medycznych i badań profilaktycznych.

reklama

– Efektem wspaniałej imprezy „Kilometry Pomocy” organizowanej od kilku lat przez Michelin , poza kilometrami zdrowia i sportu, są kolejne złotówki, spływające do naszego szpitala – mówi dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie – Pieniądze z tegorocznego biegu przeznaczymy na uzupełnienie aparatury medycznej w Oddziale Klinicznym Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt. To dla nas zaszczyt, że możemy korzystać z „Kilometrów Pomocy” i przekładać je na potrzeby leczenia dzieci w regionie.

Na osoby, które w sobotę przyjdą na Plażę Miejską czekają występy muzyczne, pokazy cheerleaderek, zabawy plenerowe, zajęcia sportowe i gry edukacyjne. Na stanowisku przygotowanym przez Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy będzie można bezpłatnie skontrolować ciśnienie, zmierzyć poziom cukru i porozmawiać z rehabilitantami. Natomiast młode mamy będą miały okazję skorzystać z porady laktacyjnej i zapytać fizjoterapeutą o zasady prawidłowej opieki nad małym dzieckiem. Zaplanowano też pokazy udzielania pierwszej pomocy.

reklama

„Kilometry pomocy” są organizowana w duchu propagowania ekologii i zdrowego trybu życia. Tradycją Michelin jest wręczanie wszystkim uczestnikom medali; będą one miały w tym roku szarfy z materiału z recyklingu; sportowcy otrzymają także jabłka oraz wodę w butelkach pochodzących z recyklingu.

Podczas czterech poprzednich edycji imprezy udało się zebrać kilkaset tysięcy złotych na zakup sprzętu medycznego dla olsztyńskich szpitali.

reklama

Sobotnie „Kilometry Pomocy” potrwają od 9.30 do 14.30, kiedy na głównej scenie, podczas oficjalnego finału zostanie podana suma, którą Michelin przekaże Szpitalowi Dziecięcemu za kilometry pokonane przez rowerzystów, biegaczy i chodziarzy.

Szczegółowe informacje dotyczące godzin startów uczestnicy znajdą po zarejestrowaniu się na stronie www.kilometrypomocy.michelin.pl.

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×