-2 C
Olsztyn
sobota, 4 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W sobotę na Plaży Miejskiej startują charytatywna impreza sportowa dla biegaczy, rowerzystów i chodziarzy

OlsztynW sobotę na Plaży Miejskiej startują charytatywna impreza sportowa dla biegaczy, rowerzystów...

W sobotę, 2 lipca na Plaży Miejskiej w Olsztynie startują „Kilometry Pomocy” – charytatywna impreza sportowa dla biegaczy, rowerzystów i chodziarzy, którzy będą rywalizować, by wyposażyć stanowiska intensywnej terapii noworodków w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Za każdy pokonany przez sportowców kilometr fabryka Michelin przekaże pieniądze na zakup nieinwazyjnego respiratora oraz podgrzewanego łóżeczka dla noworodków i wcześniaków. Zmaganiom sportowym będą towarzyszyć liczne atrakcje. Będzie też możliwość skorzystania z konsultacji medycznych i badań profilaktycznych.

reklama

– Efektem wspaniałej imprezy „Kilometry Pomocy” organizowanej od kilku lat przez Michelin , poza kilometrami zdrowia i sportu, są kolejne złotówki, spływające do naszego szpitala – mówi dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie – Pieniądze z tegorocznego biegu przeznaczymy na uzupełnienie aparatury medycznej w Oddziale Klinicznym Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt. To dla nas zaszczyt, że możemy korzystać z „Kilometrów Pomocy” i przekładać je na potrzeby leczenia dzieci w regionie.

Rodzice postanowili zrealizować remont w szkole. Zorganizowali zbiórkę w internecie

Na osoby, które w sobotę przyjdą na Plażę Miejską czekają występy muzyczne, pokazy cheerleaderek, zabawy plenerowe, zajęcia sportowe i gry edukacyjne. Na stanowisku przygotowanym przez Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy będzie można bezpłatnie skontrolować ciśnienie, zmierzyć poziom cukru i porozmawiać z rehabilitantami. Natomiast młode mamy będą miały okazję skorzystać z porady laktacyjnej i zapytać fizjoterapeutą o zasady prawidłowej opieki nad małym dzieckiem. Zaplanowano też pokazy udzielania pierwszej pomocy.

reklama

„Kilometry pomocy” są organizowana w duchu propagowania ekologii i zdrowego trybu życia. Tradycją Michelin jest wręczanie wszystkim uczestnikom medali; będą one miały w tym roku szarfy z materiału z recyklingu; sportowcy otrzymają także jabłka oraz wodę w butelkach pochodzących z recyklingu.

Podczas czterech poprzednich edycji imprezy udało się zebrać kilkaset tysięcy złotych na zakup sprzętu medycznego dla olsztyńskich szpitali.

Agnieszka Maciejewska z Olsztyna mistrzynią świata w Runmageddonie!
reklama

Sobotnie „Kilometry Pomocy” potrwają od 9.30 do 14.30, kiedy na głównej scenie, podczas oficjalnego finału zostanie podana suma, którą Michelin przekaże Szpitalowi Dziecięcemu za kilometry pokonane przez rowerzystów, biegaczy i chodziarzy.

Szczegółowe informacje dotyczące godzin startów uczestnicy znajdą po zarejestrowaniu się na stronie www.kilometrypomocy.michelin.pl.

zobacz też: Jak zorganizować imprezę firmową i dobrze się bawić?

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Najman chce walczyć z olsztyńskim celebrytą. „Obrażasz ludzi, do których nie masz podjazdu”