13 C
Olsztyn
niedziela, 4 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jak zorganizować imprezę firmową i dobrze się bawić?

Materiał partneraJak zorganizować imprezę firmową i dobrze się bawić?

Wiele firm organizuje imprezy dla pracowników. Dzięki takiej opcji wszyscy pracownicy mogą lepiej się poznać, ale też odstresować i zyskać nową energię do pracy. Nie od dziś wiadomo, że uczestnictwo w imprezach firmowych sprawia, iż zespół staje się bardziej zgrany, ale zwyczajnie ma też większą motywację do pracy. Tutaj pojawia się jednak pytanie: jak zorganizować imprezę firmową i dobrze się bawić?

reklama

Zasada pierwsza: temat

Impreza firmowa powinna być spotkaniem, podczas, którego wszyscy pracownicy będą dobrze się bawić i zapomną o stresach w pracy. Takie spotkanie rzeczywiście pozwala też usunąć ewentualne konflikty w zespole, które czasem się pojawiają. Jednak trzeba też pamiętać, że tylko udana impreza firmowa sprawi, iż osiągniecie lepsze zgranie zespołu. Najlepiej zorganizować imprezę tematyczną. Chodzi tutaj o to, by pracownicy mogli się dobrze bawić, a przy tej zabawie było też dużo śmiechu. Bardzo dobrze sprawdzają się imprezy tematyczne w stylu lat 70-tych, gdzie wszystkie osoby mają przygotować stylizacje inspirowane tymi latami. Można postawić też na coś innego. I tutaj mamy na myśli imprezę w stylów faszyn from Raszyn. Jak możecie się domyślić w tym temacie chodzi o to, by ubrać się jak najbardziej obciachowo. Taka opcja sprawia, że pracownicy złapią przysłowiowy luz. Wiele osób zastanawia się, czy lepiej zorganizować imprezę tylko dla pracowników czy także dla ich rodzi. I wniosek może być tylko jeden: oczywiście, że dla samych pracowników. Wynika to z faktu, że imprezy dla całych rodzin zazwyczaj zaczynają się i kończą tym, że pracownicy zamiast się bawić, cały czas muszą biegać za swoimi dziećmi. A przecież założeniem imprezy firmowej jest przede wszystkim dobra zabawa i to zabawa na maksa.

Zasada druga: zabawa

Impreza musi być tak przygotowana, że każdy jej uczestnik będzie się dobrze bawił. Nie chodzi więc o to, by tylko siedzieć przy stole i jeść. Trzeba pamiętać, że większość osób odczuwa w pracy większe bądź mniejsze stresy, ale też może pojawiać się wypalenie zawodowe. Dlatego trzeba szukać takich rozwiązań, dzięki którym rzeczywiście pracownicy będą mogli poczuć się lepiej i rozładować swój stres. A pomoże w tym dobra zabawa. Należy więc przygotować konkretne atrakcje. Może być to karaoke, foto budki, ale można też zorganizować śmieszne konkurencje czy zawody dla pracowników. Do tego należy również przygotować odpowiednią muzykę, dzięki której każdy będzie miał ochotę potańczyć. Jednocześnie, jak wiadomo, nie musi być to muzyka zbyt ambitna. Tutaj chodzi o to, by się bawić, a nie zastanawiać nad tym, czy dana muzyka jest wartościowa.

reklama

Zasada trzecia: pamiątki

Oczywiście dla pracowników należy przygotować pamiątki. Mogą to być tabliczki z hasłem: „co było na imprezie firmowej, zostaje na imprezie firmowej”. Tutaj najlepiej zastosować druk na plexi. Dzięki, którym napis będzie bardzo dobrze się trzymał i nie trzeba obawiać się, że zejdzie. Oczywiście możecie też przygotować śmieszne koszulki z różnymi motywacyjnymi hasłami, ale jednak w wersji bardziej zabawnej. Dobrym gadżetem jest też kubek. Zatem możliwości jest naprawdę sporo. Warto jeszcze postawić na druk na PCV i przygotować grupowe zdjęcia na tabliczkach z tego materiału. Rzeczywiście takie prezenciki sprawią obdarowanym jeszcze więcej przyjemności.

Zasada czwarta: jedzenie

Trzeba też zadbać o menu. W końcu dobre jedzenie jest również niezbędne. Przy czym należy przygotować takie menu, które będzie pasować wszystkim. Może to być coś wegetariańskiego, ale też warto postawić na klasyczne dania kuchni polskiej. Nie zapomnijcie też o deserach. Dobrze sprawdzą się mono desery. Ewentualnie można zdecydować się na fontannę czekoladową. Warto także przygotować jakieś małe warsztaty, choćby z robienia sushi. Zatem możliwości jest naprawdę sporo. Ważne, by na takiej imprezie nie było podziału na szefostwo czy kadrę. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i to na całego.

reklama

Urządzenie imprezy firmowej nie musi być trudne. Koniecznie skorzystajcie z naszych rad, a efekt przerośnie Wasze oczekiwania i rzeczywiście zyskacie bardziej zmotywowanych pracowników, którzy czerpią radość ze swojej pracy.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia