fbpx
6 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rodzinny piknik charytatywny: otwarcie remizy OSP i zbiórka dla Kingi Rydz

OlsztynRodzinny piknik charytatywny: otwarcie remizy OSP i zbiórka dla Kingi Rydz

W sobotę 25 czerwca na placu przy remizie OSP w Gutkowie w Olsztynie przy ulicy Porannej 12 odbędzie się rodzinny piknik charytatywny, połączony ze zbiórką na rzecz 9-miesięcznej Kingi Rydz, chorującej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA).

reklama

Oficjalne otwarcie nowej remizy OSP Olsztyn Gutkowo

Impreza jest organizowana w związku z otwarciem nowej remizy OSP Olsztyn Gutkowo – oficjalne przekazanie budynku i nowego sprzętu ratowniczego zostało przesunięte z uwagi na pandemię. W pikniku weźmie udział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, a miasto przekaże strażakom nowy sprzęt, w tym nowego quada.

Zaplanowano mnóstwo atrakcji, między innymi dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, strażackie gry i zabawy, malowanie twarzy, pokazy sprzętu strażackiego, militarnego, motocykli, czy występy artystyczne. Nie zabraknie też tradycyjnie waty cukrowej dla wszystkich.

reklama

Zbiórka dla chorej na SMA Kingi Rydz

Sobotnie wydarzenie to nie tylko okazja do miłego spędzenia czasu, ale też do zrobienia czegoś dobrego.

– Przede wszystkim jest to nasze osiedlowe święto, okazja, by się lepiej poznać i spędzić razem czas. W organizację imprezy włączyło się mnóstwo osób i instytucji, ale przede wszystkim liczymy na to, że uda nam się przy okazji dobrej zabawy zebrać kolejne pieniądze na rzecz malutkiej olsztynianki Kingi Rydz, która walczy z SMA – poinformował nas przewodniczący Rady Miasta Olsztyna Robert Szewczyk.

reklama

Podczas pikniku będzie prowadzona zbiórka dla 9-miesięcznej Kingi Rydz. Dziewczynka jest leczona w szpitalu, jednak ma możliwość zostać poddana terapii genowej – to jednorazowy zastrzyk, zatrzymujący postępowanie choroby. Niestety, kosztuje około 9,5 miliona złotych.

Jak pomóc?

Na stronie siepomaga.pl jest prowadzona zbiórka na terapię genową dla dziewczynki. Link do zbiórki: Kinga.

Można również wziąć udział w licytacjach na Facebooku: Kinga Rydz kontra SMA albo bezpośrednio wrzucić coś do skarbonki: Licytacje dla Kingi.

Rodzinny piknik charytatywny: otwarcie remizy OSP i zbiórka dla Kingi Rydz Olsztyn, Wiadomości

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia