-5 C
Olsztyn
sobota, 4 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dwóch mężczyzn uratowało wędkarza przed utonięciem w jeziorze

Nowe Miasto LubawskieDwóch mężczyzn uratowało wędkarza przed utonięciem w jeziorze

Na Jeziorze Skarlińskim (woj. warmińsko-mazurskie) wywróciła się łódź, a płynący nią około 60-letni wędkarz wpadł do wody – podała w środę straż pożarna. Przed utonięciem uratowało go dwóch mężczyzn, którzy widzieli to zdarzenie z brzegu.

reklama

Zgłoszenie o wywróconej łodzi i tonącym człowieku otrzymała w środę po południu straż pożarna z Nowego Miasta Lubawskiego. Do wypadku doszło na Jeziorze Skarlińskim, około 100 m od brzegu. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży, w tym dwie jednostki z łodziami oraz specjalistyczną grupę ratowniczo-nurkową z Olsztyna.

„Zgłaszający wraz z drugim świadkiem natychmiast ruszyli na pomoc. Wędkarz, który wpadł do wody, utrzymywał się na powierzchni, trzymając krawędź łódki dryfującej dnem do góry. Mężczyźni podpłynęli drugą łodzią i doholowali go na brzeg jeszcze przed przybyciem służb” – powiedział mł. asp. Leszek Orzechowski z nowomiejskiej straży pożarnej.

reklama

Około 60-letni wędkarz był przytomny, ale wychłodzony i wycieńczony. Został przebadany i ogrzany przez wezwany na miejsce zespół karetki pogotowia. Po udzieleniu pierwszej pomocy, nie wymagał transportu do szpitala.


reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne