-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kłopoty „Gazety Olsztyńskiej”? Odchodzi kolejny ważny pracownik

OlsztynKłopoty „Gazety Olsztyńskiej”? Odchodzi kolejny ważny pracownik

Z redakcji „Gazety Olsztyńskiej” odszedł jej wicenaczelny. Jak donosi Press, Bartosz Orliński nie zgadza się z kierunkiem zmian i sposobem ich wprowadzania.

reklama

Bartosz Orliński przez blisko 13 lat był związany wydającą „Gazetę Olsztyńską” Grupą WM. Przez ostatnie trzy lata, jako zastępca redaktora naczelnego, był odpowiedzialny między innymi za wdrożenie nowego portalu internetowego „Gazety Olsztyńskiej”.

Obecnie jest zatrudniony na stanowisku product managera w Grupie ZPR.

Duża rotacja po zmianie właściciela Gazety Olsztyńskiej

reklama

Po zmianie właściciela nastąpiła duża rotacja wśród doświadczonych redaktorów.

Jak mówi Orliński, czas na nowe wyzwania. W „Gazecie Olsztyńskiej” zaszło dużo zmian, których kierunek i sposób wprowadzania mu nie odpowiada.

reklama

– W „Gazecie Olsztyńskiej” pozostało wielu doświadczonych i bardzo życzliwych ludzi, za których trzymam kciuki i życzę im jak najlepiej – dodaje.

Na te same problemy zwracał uwagę drugi zastępca redaktora naczelnego, który opuścił firmę w lutym, Dawid Zmuda.

– Zmiana właściciela i zmiany, które za tym poszły, wpłynęły na niekorzyść firmy, choć już poprzedni zarząd ewidentnie sobie nie radził z firmą, co zresztą było powodem jej sprzedaży. Późniejsze decyzje, zwłaszcza podejście do pracowników, polityczne sterowanie oraz zmiany kadrowe sprawiły, że między innymi i ja nie mogłem dłużej pracować w „Gazecie Olsztyńskiej”. Z towarzystwa, które ze mną pracowało, zostały w redakcji chyba cztery osoby i za nie trzymam kciuki – powiedział Dawid Zmuda w rozmowie z portalem press.pl.

Obecnie jest business development managerem w TipMedia, gdzie pracuje teraz także były szef zespołu wydawców „Gazety Olsztyńskiej” Mirosław Wieczorek, w nowej firmie redaktor naczelny marki News4Media.

Wieczorek odszedł z „Gazety” w grudniu zeszłego roku, podobnie jak trzy dziennikarki. Wśród nich znalazły się Alicja Kowalczyk i Marta Wiśniewska, odpowiedzialne za serwis internetowy gazetaolsztynska.pl.

„Gazeta Olsztyńska” bez doświadczonych redaktorów

Jak podaje portal press.pl, osoba związana z „Gazetą Olsztyńską” poinformowała anonimowo, ze obecnie w całej redakcji jest tylko jedna osoba, która wie, jak należy tworzyć gazetę. Mowa o Igorze Hrywnie, byłym redaktorze naczelnym, a obecnie zastępcy redaktora naczelnego. Aktualny redaktor naczelny Maciej Matera, będący jednocześnie prezesem spółki, „nie ma większego pojęcia o mediach i pracy redakcji”.

Hrywna nie chce komentować sytuacji, uznając się za niekompetentnego do udzielania informacji, a Maciej Matera nie zareagował na maila press.pl.

Wydawca „Gazety Olsztyńskiej”, Grupa WM, we wrześniu 2021 roku została sprzedana przedsiębiorcy z branży motoryzacyjnej Andrzejowi Senkowskiemu. Redaktorem naczelnym został prezes Maciej Matera, zasiadający w radach nadzorczych spółek powiązanych z Polską Grupą Zbrojeniową.

„Gazeta Olsztyńska” jest dziennikiem regionalnym, który (obok „Super Nowości”, „kuriera Szczecińskiego” i „Dziennika Wschodniego”) nie należy do Polska Press.

W pierwszym kwartale 2022 roku średnia sprzedaż tytułu wyniosła 3970 egzemplarzy.

Zobacz również:

źródło: press.pl

reklama
reklama
reklama
reklama

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
janek
23 maja 2022 14:03

Bartuś „ważny pracownik” buahahahhahahaha
teraz to popłynęliście hahaha

Tralala
23 maja 2022 16:38

Byłem pwien, że grzywna dołącza do sycza walczyć o donbas

Popularne