11 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

„Gazeta Olsztyńska” w trudnej sytuacji. Nowy właściciel obniża pensje pracownikom

Wiadomości„Gazeta Olsztyńska” w trudnej sytuacji. Nowy właściciel obniża pensje pracownikom

Jakiś czas temu „Gazeta Olsztyńska” zmieniła swojego właściciela. Nowy obniży pracownikom pensje o 10 procent.

reklama

Grupa WM, która wydaje „Gazetę Olsztyńską” od jakiegoś czasu ma nowego prezesa, którym jest Maciej Matera.

Grupa WM zanotowała w ubiegłym roku spadek przychodów. – Grupa WM, wydająca „Gazetę Olsztyńską”, „Dziennik Elbląski” i „Nowy Kurier Mławski”, w ub.r. zanotowała spadek przychodów o 26,7 proc. do 11,1 mln zł, a jej wynik netto poszedł w dół z 355 tys. zł zysku do 3,99 mln zł straty – podawał portal wirtualnemedia.pl

reklama

Pracownicy otrzymają niższe pensje

– Przełożony poinformował nas, że ze względu na trudną sytuację firmy od października zostaną nam obniżone pensje o 10 proc. Niższe wynagrodzenie mamy otrzymywać do pół roku – powiedział serwisowi press.pl jeden z pracowników „Gazety Olsztyńskiej”.

Zgodnie z informacjami zdobytymi przez „Presserwis”, atmosfera w redakcji GO nie jest zbyt pozytywna. Kilka osób już z niej odeszło, a inne szukają już nowego miejsca pracy. – Przy naszych niskich pensjach obniżka jest dotkliwa, bo już teraz zarabiamy ok. 2500 zł na rękę. W dodatku nie mamy też żadnych dodatków stażowych, więc nowi pracownicy, którzy dopiero uczą się zawodu, dostają takie samo wynagrodzenie jak osoby z wieloletnim doświadczeniem – dodał pracownik.

Wśród pracowników pojawiły się także obawy dotyczące zwolnień z pracy.

reklama

– Mówi się na korytarzach, że z osobami, którym kończy się umowa na czas określony, nie zostanie przedłużona współpraca. Czy tak będzie, to się okaże. Firma raczej o niczym nam nie mówi. Nie mieliśmy żadnego spotkania ani z nowym właścicielem, ani prezesem. Na temat sprzedaży Grupy WM nie dostaliśmy nawet maila – przyznał w press.pl jeden z pracowników.

Do sprzedania Grupy WM przez Jarosława Tokarczyka doszło 6 września. Nowym właścicielem stał się Andrzej Senkowski. Sprzedaż spowodowana była spadkiem liczby czytelników oraz trudną sytuacją związaną z pandemią.

Źródło: Press.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

10 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Filip
30 września 2021 15:50

2500 na rękę za to pseudo dziennikarstwo? Nie za dobrze tam mieli dotychczas?

Oczywiście
30 września 2021 17:42

Ta gazeta
To fani totalniaków i PO wskiej mafii popierający ratuszowego dywersanta komunikacyjnego i rzecznik wszelkiej maści dewiantów aborcjonistów oraz SB eków W skrócie lewicowy ściek.

Polecane
Ogłoszenia