reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Disco polo podczas komunii – w kościele, zamiast psalmu

SzczytnoDisco polo podczas komunii – w kościele, zamiast psalmu

Co jakiś czas w sieci pojawia się nagranie z dziećmi w kościele. Niedawno oglądaliśmy siedmiolatkę z USA, która podczas komunii świętej opróżniła cały kielich wina. Okazuje się, że w Polsce też zdarzają się niecodzienne sytuacje.

Disco polo w kościele

reklama

Zaskakujący przebieg miała komunia święta w kościele św. Marii Magdaleny w Rozogach w powiecie szczycieńskim w województwie warmińsko-mazurskim. W pewnym momencie dzieci niespodziewanie zaczęły śpiewać piosenkę disco polo, przebój zespołu Classic „Ja dla Ciebie, Ty dla mnie”. Nagranie trafiło na TikToka.

Filmik z komunii zdobył rozgłos. Wiele osób nie kryło oburzenia, ale znaleźli się też zwolennicy tego pomysłu.

@cziksers #nowamoda #dzieciBoga #mlodywymiata ♬ dźwięk oryginalny – Bartek Kurczyński
reklama

Disco polo w kościele – rozbawienie i konsternacja

Podczas mszy świętej czyta się Słowo Boże i wykonuje pieśni religijne. Kiedy więc dzieci zaczęły śpiewać hit disco polo, część zaproszonych na pierwszą komunię świętą gości z pewnością była skonsternowana.

reklama

„Jesteś dla mnie, a ja dla Ciebie, najjaśniejszą gwiazdą na niebie. A gdy tylko w Twe oczy patrzę, wiem, że będziesz ze mną na zawsze” – usłyszeli zgromadzeni w kościele wierni. Nawet osoby niezbyt często odwiedzające świątynię zorientowały się, że to nie jest psalm.

Hit TikToka zbiera różne opinie

Jeden z użytkowników TikToka udostępnił film szerszej publiczności. Nagranie spotkało się z dużym zainteresowaniem, ale i sprowokowało dyskusję na temat tego, co jest dopuszczalne w tego typu miejscu, a co stanowi już przekroczenie granicy dobrego smaku. Zdania są podzielone.

Większość osób jest zdezorientowana i zbulwersowana śpiewaniem przeboju disco polo w kościele. „Co to jest za nowa moda, o co tu chodzi?”, „Chyba dużo się zmieniło od czasów mojej komunii”, „Błagam, niech ktoś powie, że ta piosenka jest podłożona pod ten filmik”, „To żart. Disco polo na komunii…” – komentują internauci. Niektórzy wieszczą: „Jak moje dziecko będzie szło do komunii, to wyczuwam »Cztery osiemnastki«”, „Jeszcze ze dwa lata i Cypis wjedzie na salony”.

Jednak możemy znaleźć również pozytywne komentarze: „A ja jestem za. Byłam na tej komunii. Pięknie”, „Nie rozumiem oburzenia ludzi. W końcu coś innego, więc mega”, „Lepsze to niż wiecznie żałobne pieśni”, „Słowa się zgadzają. Super pomysł”.

Siedmiolatka wypiła kielich wina podczas komunii

Niedawno było głośno o siedmiolatce z Południowej Dakoty w Stanach Zjednoczonych. Podczas komunii ksiądz podawał dzieciom kielich z winem jako symbolem krwi Jezusa Chrystusa. Gdy doszło do Brynley, wypiła prawie całą zawartość naczynia, wprawiając w osłupienie wszystkich obecnych.

Nagranie tego zdarzenia również zdobyło ogromną popularność na TikToku.

zobacz też: Sukienka kopertowa – ikona w Twojej szafie

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×