2 C
Olsztyn
niedziela, 2 kwietnia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Czterolatek za kierownicą ciągnika zatrzymanego przez policję

EłkCzterolatek za kierownicą ciągnika zatrzymanego przez policję

Czteroletni chłopiec siedział za kierownicą ciągnika rolniczego zatrzymanego do kontroli przez funkcjonariuszy drogówki w okolicach Ełku na Mazurach – podała w poniedziałek policja. W prowadzeniu pojazdu dziecku pomagał dziadek jadący na błotniku.

reklama

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy, który jechał po publicznej drodze w gminie Ełk.

„Na fotelu kierowcy znajdowało się małe dziecko, jak się okazało czterolatek. Na błotnikach po obu stronach siedzieli babcia i dziadek chłopca. Policjanci przerwali tę niebezpieczną jazdę” – powiedziała sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz z ełckiej policji.

reklama

W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że to dziadek umożliwił wnukowi kierowanie pojazdem. Pomagał chłopcu prowadzić ciągnik, chociaż sam nie miał uprawnień do kierowania.

32-latek dostał 46 punktów karnych i mandaty w wysokości 10 tys. zł

„Ciągnik nie był dopuszczony do ruchu. Ponadto w pojeździe zamontowana była tablica rejestracyjna od samochodu ciężarowego” – przekazała policjantka. Jak dodała, babcia i dziadek czterolatka byli trzeźwi.

reklama

Policja będzie prowadzić postępowanie dotyczące popełnienia przez właściciela ciągnika wykroczenia, które polegało na dopuszczeniu do prowadzenia pojazdu osoby nie mającej wymaganych uprawnień. Prawdopodobnie sprawa trafi też do sądu rodzinnego, który oceni, czy dorośli właściwie wywiązali się z obowiązku sprawowania opieki nad dzieckiem.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pablo Escobar
22 czerwca 2022 12:59

Od lat na wsiach dzieci kierują traktorami i innymi sprzętami. Wielkie halo. Tylko dla tych policyjnych łapsów to najwygodniejsze. Bo BMW już by mogli nie dogonić.

Łukasz
19 maja 2022 09:20

Wielkie co, na wsiach odkąd pamiętam dzieci jeździły ciągnikami a tu pod opieką dziadków. Celowo nie napisali jakiej klasy droga była bo podejrzewam że jakaś gminna polna co trzy pojazdy dziennie przejadą.

Popularne
Ogłoszenia

19-latka pędziła al. Sikorskiego prawie 120 km/h. Straciła prawo jazdy po miesiącu

Zjadł cukierki z alkoholem, „wydmuchał” prawie dwa promile