3 C
Olsztyn
sobota, 1 października, 2022
reklama

Dwie osoby oskarżone po zabiciu psa na zlecenie

BraniewoDwie osoby oskarżone po zabiciu psa na zlecenie
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

O zabicie ze szczególnym okrucieństwem psa oskarżyła 62-letniego mężczyznę Prokuratura Rejonowa w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie). Jak ustalono, oskarżony zrobił to na zlecenie właścicielki zwierzęcia, która odpowie za podżeganie do przestępstwa.

reklama

Jak poinformował w środę prokurator rejonowy Braniewie Rajmund Kobiela, akt oskarżenia w tej sprawie przesłano do tamtejszego sądu. „Czekamy, kiedy sprawa trafi na wokandę. Oskarżonym grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności” – dodał.

Stanisława H. oskarżono o zabicie ze szczególnym okrucieństwem niespełna rocznego kundelka o imieniu Pimpek. Przestępstwa miał dokonać za zlecenie właścicielki, która zapłaciła mu za to 50 zł. Trzymanego na łańcuchu psa uderzał sztachetą w głowę, a potem jeszcze żywego wrzucił do stawu – ustalili śledczy.

Jak wygląd ich szkolenie? Owczarek belgijski EDO na co dzień zajmuje się wykrywaniem materiałów wybuchowych i broni
reklama

O podżeganie do uśmiercenia Pimpka oskarżono Agnieszkę J. Z wyjaśnień kobiety, która jest matką trojga małych dzieci, wynika, że psiak był uciążliwy i utrudniał jej życie. Podobno sąsiedzi skarżyli się, że gania i zagryza ptactwo hodowlane.

Do zdarzenia doszło na początku roku w jednej z wsi koło Braniewa. Mężczyznę, który prowadził psa w kierunku zagajnika i po drodze wyrwał z płotu sztachetę, zauważyła grupa młodych ludzi. Poszli za nim i słyszeli odgłosy uderzeń. Powiadomili policję. Mężczyzna uciekł przed przyjazdem patrolu. Zatrzymano go następnego dnia, przyznał się do winy.

reklama

„Psa zabito niedaleko zabudowań. Nikt mu nie pomógł. Czego ludzie się boją? Tej tragedii można było zapobiec, gdyby świadkowie zareagowaliby wcześniej” – powiedziała Monika Hyńko z braniewskiego inspektoratu OTOZ Animals.

Właściciele stwierdzili że nie było ich "tylko" 40 min. Policjanci wybili szybę aby uratować pieska

Podczas procesu w sprawie zabicia psa OTOS Animal będzie występować w charakterze oskarżyciela posiłkowego.

Dwie osoby oskarżone po zabiciu psa na zlecenie

źródło: PAP

zobacz również: Biuro w domu, czyli jak przygotować się do pracy zdalnej

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama