9 C
Olsztyn
poniedziałek, 3 października, 2022
reklama

Tak nie należy inwestować. Mieszkaniec Olsztyna stracił 100 tys. zł

OlsztynTak nie należy inwestować. Mieszkaniec Olsztyna stracił 100 tys. zł
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

O tym, że możliwość szybkiego zysku przy inwestycjach w kryptowaluty na niesprawdzonych platformach inwestycyjnych często obarczona jest ryzykiem utraty pieniędzy, przekonał się pewien mężczyzna, który stracił 100 tysięcy złotych. Pamiętajmy, aby w świecie internetu kierować się zasadą ograniczonego zaufania zwłaszcza, gdy chodzi o nasze finanse.

reklama

W czwartek (21.04.2022) do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zgłosił się mężczyzna, który poinformował funkcjonariuszy, że padł ofiarą przestępstwa. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że przeglądając strony internetowe zauważył reklamę polecającą szybkie i proste pomnożenie pieniędzy inwestując w kryptowaluty.

Mężczyzna zachęcony perspektywą szybkiego zysku, wypełnił formularz zgłoszeniowy przekazując swoje dane osobowe wraz z numerem telefonu. Po chwili z pokrzywdzonym skontaktowała się osoba podająca się za przedstawiciela witryny internetowej, która przekazała mu podstawowe informacje dotyczące prowadzonych inwestycji. Następnie w celu weryfikacji założonego konta kryptowalutowego pokrzywdzony wysłał zdjęcie swojej twarzy oraz dokumentu – prawa jazdy. Ponadto pracownik witryny polecił mu zainstalowanie oprogramowania do zdalnej obsługi jego komputera. Zapewniał mężczyznę, że jego pieniądze w zawrotnym tempie ulegną pomnożeniu.

69-latek przez kilkanaście dni myśląc, że inwestuje swoje pieniądze, został oszukany na kwotę 2200 US
reklama

Następnie przez kilka dni pokrzywdzony systematycznie wpłacał pieniądze, których łączna kwota wyniosła 100 tysięcy złotych.  W dalszym ciągu mężczyzna był przekonany, że jest to element pomnożenia jego finansów o czym zapewniał go przedstawiciel witryny internetowej. Po dłuższym czasie, kiedy mężczyzna nie otrzymał obiecanych zysków, zaczął weryfikować platformę internetowej na którą wpłacił swoje oszczędności. To właśnie wtedy zorientował się, że padł ofiarą przestępstwa i złożył zawiadomienie w olsztyńskiej jednostce policji.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

zobacz też: Osuszanie mieszkania – jak osuszyć mieszkanie krok po kroku?

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama