5 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Ile kosztuje projekt strony internetowej?

Materiał zewnętrznyIle kosztuje projekt strony internetowej?

Witryna WWW to dziś fundament działalności biznesu w sieci – bez względu na to, czy chcesz dotrzeć przede wszystkim do odbiorców z okolicy, czy poza lokalną społecznością próbujesz również pozyskać klientów z całego kraju. To właśnie dzięki niej użytkownicy mogą lepiej poznać Twoja markę oraz produkty i usługi – a w konsekwencji zdecydować się na skorzystanie z oferty. Chcesz zbudować własny serwis, ale obawiasz się dużych wydatków? Sprawdź, ile kosztuje projekt strony internetowej i od czego zależy ostateczna cena. Przekonaj się, dlaczego taka inwestycja się opłaca.

reklama

Projektowanie stron internetowych – czy to się opłaca?

Według różnorodnych badań do wyszukiwania informacji o produktach i usługach kupujący wykorzystują przede wszystkim Internet i firmowe witryny WWW. Z pewnością sam tak masz, prawda? Nie powinno Cię więc dziwić, że coraz więcej przedsiębiorców przenosi swój biznes do sieci i inwestuje we własne serwisy internetowe.

reklama

Zastanawiasz się, czy warto stworzyć firmową witrynę, bo obawiasz się wysokich kosztów? Musisz więc wiedzieć, że atrakcyjny i nowoczesny projekt strony WWW:

 • pozwala dotrzeć do nowych klientów i buduje relacje z odbiorcami,
 • zapewnia nieograniczony dostęp do oferty i promuje produkty czy usługi,
 • jest wizytówką firmy i stwarza wiele możliwości marketingowych w sieci,
 • oszczędza Twój czas i pieniądze oraz stanowi dodatkowe źródło dochodu,
 • zapewnia szeroki zasięg dotarcia i zwiększa rozpoznawalność firmy online.

Jak widzisz, firmowy serwis powinien mieć każdy, kto chce rozwijać swój biznes. Powodów jest co najmniej pięć, a zapewne znacznie więcej. Dlatego też projektowanie witryny jest dziś dla przedsiębiorców – pomimo ponoszonych kosztów – niezwykle istotnym elementem działalności w sieci. Własna strona internetowa jest więc inwestycją, która się opłaca. Jak wiele musisz jednak wydać ze swojego budżetu? Czytaj dalej i dowiedz się więcej.

Projekt WWW – koszty. Co wpływa na cenę strony internetowej?

reklama

Chcesz zainwestować w witrynę dla swojej firmy? To świetnie! Z pewnością pojawia się teraz w Twojej głowie wiele pytań. Jak jest koszt strony internetowej? Od czego zależy ostateczna cena? Komu powierzyć stworzenie projektu? Czy cennik jest najważniejszy? Jakie są wady i zalety poszczególnych wykonawców? Aby ułatwić Ci ostateczną decyzję, postaramy się wyjaśnić wszystkie budzące wątpliwości kwestie.

Na początek musisz sobie uświadomić, że każda strona ma unikalny charakter, a jej cena jest wypadkową potrzeb Twojego biznesu. To właśnie z tego powodu, tak trudno jednoznacznie określić, ile zapłacisz za stworzenie projektu WWW. Na ostateczny koszt ma wpływ bowiem wiele różnych czynników.

1. Rodzaj witryny

Jedną z najważniejszych decyzji podczas projektowania witryny jest określenie jej rodzaju. Musisz wziąć pod uwagę, że finalna wycena zależy m.in. od liczby elementów w serwisie. Właśnie dlatego najmniej zapłacisz, jeśli wybierzesz stronę one-page. Nie posiada ona podstron i zazwyczaj pełni funkcję wizytówki firmy. Tego rodzaju projekt tworzony jest zwykle w kreatorach, przez co za zaawansowane funkcjonalności musisz zapłacić dodatkowo.

Z pewnością wydasz więcej, jeśli postawisz na dedykowaną stronę firmową. Jej cena ustalana jest zwykle indywidualnie, a sama witryna zostaje dopasowana do Twoich oczekiwań i wymagań. W ten sposób możesz zyskać zaawansowany projekt, który zawiera użyteczne moduły, wiele podstron i kolejne funkcjonalności (np. wspierające SEO), które nie wymagają dopłaty.

2. Stopień skomplikowania projektu

Musisz zdać sobie sprawę, że projektowanie stron WWW to złożony proces. Co ważne, im stopień skomplikowania projektu jest wyższy, tym więcej specjalistów będzie zaangażowanych w jego wykonanie. Programiści, graficy czy copywriterzy poświęcą na realizację swoich zadań również więcej czasu. A każda godzina poświęcona na wdrożenie witryny dla firmy kosztuje.

Nie zapominaj, że czynnikiem, który wpływa na cenę projektu strony internetowej, jest liczba wybranych dodatków i funkcjonalności. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się np. na wielojęzyczną witrynę, to każda kolejna wersja będzie wymagać przygotowania podstrony i m.in. właściwego pozycjonowania.

Wycena wykonawcy w dużym stopniu zależy również od zakresu rozbudowy. Jeśli myślisz o swoim biznesie przyszłościowo, to musisz wybrać projekt, który zapewnia większe możliwości rozwoju firmowej strony w przyszłości. Za tego rodzaju witrynę zapłacisz z pewnością więcej niż w przypadku gotowych serwisów, które trudno udoskonalać i zmieniać.

Film Twój Doradca Internetowy – WeNet przedstawia | Robert Korzeniowski | wenet.pl

3. Rozmiar strony internetowej

Poziom rozbudowy sekcji oraz struktury witryny (czyli jej rozmiar) to kolejny czynnik, który uwzględnia się w cennikach. Inaczej mówiąc – na to, ile zapłacisz za projekt WWW, ma wpływ m.in. zastosowana liczba podstron czy ilość przygotowanej treści. Każdy kolejny moduł i zakładka mogą różnić się układem oraz zawartością. To zaś wymaga indywidualnego podejścia i powoduje wzrost kosztów.

Nie zapominaj, że kolejnym ważnym krokiem w projektowaniu stron internetowych jest zakup hostingu, czyli usługi udostępniania miejsca na serwerze. Im witryna bardziej rozbudowana, tym zajmuje więcej przestrzeni dyskowej – a to generuje kolejne wydatki.

Kluczowy jest również wybór odpowiedniego CMS-a, czyli systemu zarządzania treścią. Wysokie oczekiwania wobec możliwości edycji i rozwijania zawartości w witrynie wiążą się z wyższą ceną za jej wykonanie.

4. Wykonawca projektu WWW

Musisz wiedzieć, że tylko strona przyjazna użytkownikom i zgodna z wytycznymi wyszukiwarek może przynieść sukces Twojej firmie. Skuteczny web design oraz przygotowanie atrakcyjnego projektu możesz powierzyć różnym wykonawcom. To właśnie od wyboru jednego z dostępnych na rynku rozwiązań zależy rozmiar inwestycji, jaką poniesiesz.

 • Kreatory stron WWW

Jest to z pozoru bardzo opłacalna opcja. Kreatory zapewniają niemal darmowe stworzenie prostej strony WWW na standardowym szablonie. Musisz jednak pamiętać, że każdy dodatkowy element czy funkcjonalność będą wiązać się z kolejnymi kosztami. Co więcej, powstały w ten sposób projekt witryny będzie bardzo ciężko rozwinąć w przyszłości (bez dużych inwestycji).

 • Platformy oparte o system CMS

Na rynku dostępne są 3 główne rodzaje CMS-ów – najdroższy i najbardziej rozbudowany to platforma dedykowana, a większą popularnością cieszą się oprogramowanie Open-Source (z otwartym kodem źródłowym) i model SaaS (tzw. chmurowy). Wszystkie zapewniają duże możliwości w zakresie edycji i zarządzania treścią. Weź jednak pod uwagę, że zaawansowane funkcjonalności oraz obsługa serwisu czy zakup hostingu wpłyną na wzrost poniesionych przez Ciebie kosztów.

 • Współpraca ze specjalistami

Na rynku znajdziesz też rozwiązanie, które zapewnia największe możliwości oraz dużą elastyczność. Taką opcją jest współpraca ze specjalistami. W tym przypadku to Ty decydujesz, ile chcesz zainwestować, czyli ustalasz cenę projektu WWW indywidualnie. Zapytaj o darmową wycenę na https://wenet.pl/oferta/strony-www. Poza zaprojektowaniem witryny, eksperci gwarantują również dostęp do najlepszych narzędzi marketingu cyfrowego.

Projekt strony WWW – ile to kosztuje? Podsumowanie

Jak widzisz, trudno jednoznacznie określić, ile kosztuje projekt WWW. W końcu każda witryna jest inna, a na różnice w cenach ma wpływ mnóstwo czynników. Musisz więc zapamiętać, że ostateczny koszt strony będzie pochodną tego, co chcesz na niej mieć. Dlatego też, na to, ile zapłacisz, wpłynie m.in.:

 • rodzaj witryny,
 • czas realizacji,
 • wykonawca projektu,
 • zakres rozbudowy,
 • liczba modułów i podstron,
 • ilość i jakość treści,
 • wybrane dodatki i funkcje,
 • liczba wersji językowych,
 • poziom zaawansowania serwisu.

Poza ceną za stworzenie projektu musisz pamiętać również o kosztach związanych z obsługą i prowadzeniem gotowej strony internetowej. Na szczęście wszystko, czego potrzebujesz, aby skutecznie działać online, zyskasz z WeNet. Doradcy internetowi to specjaliści w swoich działaniach, którzy zbudują dla Ciebie witrynę zgodną z wymaganiami dzisiejszych klientów, gdy Ty zajmiesz się swoim biznesem. Cały proces przebiega w 6 szybkich krokach.

 1. Plan – na podstawie rozmowy Twój dedykowany opiekun dobiera idealne rozwiązanie, które odpowiada Twoim potrzebom.
 2. Wygląd – doradcy internetowi tworzą atrakcyjny projekt graficzny dopasowany do branży i oczekiwań.
 3. Redakcja – na tym etapie treść łączona jest w spójną całość z grafikami, a strona staje się responsywna (dopasowana do różnych urządzeń).
 4. Test – gotowa witryna jest sprawdzana i analizowana, aby mogła działać sprawnie i bezbłędnie.
 5. Akceptacja – otrzymujesz gotową wersję projektu do sprawdzenia i masz możliwość przekazania wszelkich uwag.
 6. Publikacja – finalna wersja strony zostaje po Twojej akceptacji opublikowana.

Chcesz dowiedzieć się więcej o kompleksowej ofercie? Już teraz zamów darmową konsultację i wycenę. Przekonaj się, że strona internetowa 5starWeb to inwestycja, która się opłaca.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia