13 C
Olsztyn
wtorek, 27 września, 2022
reklama

Osuszanie mieszkania – jak osuszyć mieszkanie krok po kroku?

Materiał partneraOsuszanie mieszkania - jak osuszyć mieszkanie krok po kroku?
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Osuszanie mieszkania – jak osuszyć mieszkanie krok po kroku

Zalane mieszkanie lub zbierająca się wilgoć to coś co potrafi przytrafić się każdemu, zwykle niespodziewanie. Często wystarczy zwykła awaria wodna lub kanalizacyjna. Przyczyny zalania moga być różne, ale zawsze niezbędne jest szybkie i przemyślane działanie, tak żeby sprawnie osuszyć zalane mieszkanie. Nawet jeśli dysponujemy polisą ubezpieczeniową to nadal samodzielnie musimy szukać firmy która mogłaby się zająć osuszeniem naszego mieszkania. Jedną z firm, które oferują osuszanie na terenie Warszawy i okolic jest firma TomaBud. Jakie powinny być kolejne kroki przy osuszaniu mieszkania?

  1. Zlokalizowanie i naprawienie źródła przecieku
  2. Usunięcie wody oraz wilgotnych elementów
  3. Osuszanie naturalne
  4. Osuszanie mechaniczne
  5. Ozonowanie

Jak długo trzeba osuszać mieszkanie?

reklama

To jak długo będzie trwało osuszanie naszego mieszkania zależy od stopnia zalania lub zawilgocenia. Przed rozpoczęciem działań warto wykonać lokalizację wycieku oraz pomiary wilgotności. Odpowiednio wykonane pomiary pozwolą uistalić czas potrzebny do osuszania mieszkania. W zależności od ilości prac i urządzeń osuszających których trzeba użyć, skuteczne osuszenie mieszkania zwykle trwa od 10 do 21 dni.

Czym najlepiej osuszać mieszkanie?

W zależności od stopnia zawilgocenia oraz tego jakie obszary mieszkania zostały zalane, polecane są inne metody oraz urządzenia których można użyć do osuszania. Najpopularniejsze metody osuszania to:

  • osuszanie adsorpcyjne,
  • osuszanie kondensacyjne,
  • osuszanie mikrofalowe,
  • osuszanie gorącym powietrzenm
reklama

Odpowiednią metodę osuszania, oraz odpowiedni sprzęt osuszający (osuszacze powietrza) firma zajmująca się osuszaniem jest w stanie dobrać po wykonaniu wstępnych pomiarów. Warto pamiętać również, że użycie osuszaczy jest skuteczne jedynie wtedy gdy zlokalizujemy oraz naprawimy źródło zalania.

Ile kosztuje osuszanie mieszkania po zalaniu?

Cena osuszania mieszkania po zalaniu zależy od wielkości zalanej powierzchni oraz stopnia zalania. Im większa powierzchnia jest zalana, i w im większym stopniu, tym więcej sprzętu potrzebujemy do osuszenia zalanych pomieszczeń. Osuszanie mieszkań zwykle trwa od 10 do 21 dni, w zależności od ilości użytych osuszaczy oraz czasu osuszania koszt osuszenia mieszkania może wynosić od 1 do 4 tysięcy złotych netto.

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama