2 C
Olsztyn
niedziela, 2 kwietnia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zginęło co najmniej 55 żołnierzy rosyjskich wojsk powietrznodesantowych z jednego pułku

KrajZginęło co najmniej 55 żołnierzy rosyjskich wojsk powietrznodesantowych z jednego pułku

Co najmniej 55 żołnierzy z jednego pułku rosyjskich wojsk powietrznodesantowych zginęło w Ukrainie – ustalił niezależny portal Ważnyje Istorii, analizując nagrania przesłane przez czytelników.

reklama

Wcześniej Radio Swoboda opublikowało wideo, przedstawiające nową aleję na cmentarzu w mieście Michajłowsk w Kraju Stawropolskim, na południu Rosji, gdzie było widać dużo świeżych grobów z wieńcami i flagami wojsk powietrznodesantowych. https://t.me/radiosvoboda/19743

Michajłowsk leży pod Stawropolem i stacjonuje tam 247. desantowo-szturmowy kozacki pułk kaukaski. 5 marca władze obwodu potwierdziły, że w Ukrainie zginął dowódca tego pułku Konstantin Ziziewski, a dwa dni wcześniej prezydent Władimir Putin przyznał tytuł bohatera Rosji oficerowi 247. desantowo-szturmowego kozackiego pułku kaukaskiego Nurmagomiedowi Gadżymagomiedowowi.

reklama

Ważnyje Istorii piszą, że 247. pułk był nieoficjalnie nazywany „kuźnią dowódców dywizji”, gdyż ci, którzy tu służyli, często zostawali potem dowódcami jednostek powietrznodesantowych.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow przyznał w czwartek w rozmowie z brytyjską stacją Sky News, że rosyjskie wojska ponoszą na Ukrainie znaczące straty w ludziach.

reklama

Od początku wojny Rosja do tej pory tylko dwa razy oficjalnie podała liczbę swoich zabitych żołnierzy – 25 marca twierdziła, że zginęło 1351 żołnierzy. USA szacowały, że do końca marca zginęło ponad 10 tys. Rosjan.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wlodi
10 kwietnia 2022 14:06

Parę sztuk bydła mniej

babcia
11 kwietnia 2022 09:30

Dlaczego mi ich nie żal?

Popularne
Ogłoszenia