10 C
Olsztyn
sobota, 28 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

41-latek mieszkał od urodzenia na utrzymaniu matki. Zapłaciła za to najwyższą cenę

Działdowo41-latek mieszkał od urodzenia na utrzymaniu matki. Zapłaciła za to najwyższą cenę

41-letni Sebastian S. z Działdowa w województwie warmińsko-mazurskim podczas rodzinnej awantury zabił krawieckimi nożyczkami swoją matkę, Ewę S. Zadał jej kilkanaście ciosów i uciekł z miejsca przestępstwa. Gdy podjął próbę kradzieży samochodu sąsiada, ten go zatrzymał i wezwał policję.

reklama

Do tragedii doszło 29 marca. Działdowscy policjanci otrzymali od sąsiada rodziny S. zgłoszenie o próbie kradzieży samochodu. Po przybyciu na miejsce udali się do mieszkania Sebastiana S., gdzie znaleźli zwłoki kobiety.

Zakrwawione nożyczki

Sąsiad opowiada, że rano wyprowadził auto z garażu i poszedł go zamknąć, a wtedy zobaczył, że Sebastian S. siedzi za kierownicą. Zgłaszający wezwał policję i przytrzymał niedoszłego złodzieja do czasu jej przybycia.

reklama

Zauważył, że ten trzyma w ręku zakrwawione nożyczki krawieckie z niebieskimi rączkami, więc mu je wyrwał i odrzucił za garaż.

10-latka z Polski przygotowała wywiad z Wołodymirem Zełenskim. Jedno z nich było szczególnie zaskakujące

– Matka go utrzymywała, a on przez całe życie to może z 8 miesięcy przepracował, miał problemy z głową i i leczył się psychiatrycznie – dodaje.

Kałuża krwi

reklama

Przybyli na miejsce policjanci musieli wezwać strażaków, aby dostać się do mieszkania. Konieczne było wyważenie drzwi.

Ciało kobiety leżało w przedpokoju w kałuży krwi. Zmarła miała zmasakrowaną twarz. Prokurator zarządzi sekcję zwłok.

Sebastian S. został aresztowany na trzy miesiące. Postawiono mu zarzut zabójstwa matki i usiłowania kradzieży samochodu, którym próbował uciec z miejsca zbrodni. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż 8 lat, 25 lat lub dożywotniego pozbawienia wolności.

Prokurator Sławomir Karnowski z elbląskiej prokuratury informuje, że podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów, ale składane przez niego wyjaśnienia są „całkowicie oderwane od rzeczywistości”.

Piknikowa atmosfera na oficjalnym uruchomieniu fontanny w Parku Nagórki-Jaroty

źródło: Fakt

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×