26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Pierwsza grupa z Ukrainy już zamieszkała w Bratniaku. Blisko 500 uchodźców może znaleźć tu schronienie

OlsztynPierwsza grupa z Ukrainy już zamieszkała w Bratniaku. Blisko 500 uchodźców może...

Blisko pięćset uchodźców wojennych z Ukrainy zamieszka w dawnym akademiku “Bratniak” w Olsztynie – podały władze wojewody warmińsko-mazurskiego. Budynek oczekuje już na pierwszą grupę, która ma przybyć w środę.

reklama

Budynek składa się z 10 pięter i ma odpowiednie wyposażenie, aby pomieścić 480 osób. Akademik przestał pełnić funkcję mieszkaniową od lipca zeszłego roku, jednak po uzgodnieniu z władzami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, rozpoczęto adaptację budynku na potrzeby uchodźców.

Pracownicy województwa zorganizowali zbiórkę, aby dostarczyć potrzebne przedmioty mieszkańcom “Bratniaka”, w tym pościel, sztućce, kubki i naczynia kuchenne. Na miejscu zapewnione jest również zakwaterowanie, wyżywienie, pomoc medyczna oraz psychologiczna i tłumacz.

reklama

Dawny akademik przy ulicy Żołnierskiej jest największym budynkiem w Olsztynie, jaki do tej pory przyjął uchodźców. Inne grupy mieszkały już m.in. w schronisku Relaks, hotelu BW Olsztyn, hostelu Banku Żywności i w Polsko-Niemieckim Centrum Młodzieży. Nieznana jest liczba uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w prywatnych kwaterach.

Źródło: PAP, fot. Urząd Wojewódzki

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ja
24 marca 2022 18:11

Ciekawe jak mocno dupami trzęsą biorcy programy pijawka+ tfu miałem na myśli 500+

Polecane