7 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wyciął sobie nadkola i jeździł po mieście. Dostał mandat 2500 zł

BraniewoWyciął sobie nadkola i jeździł po mieście. Dostał mandat 2500 zł

Mandatami na łączną kwotę ponad 2500 złotych policjanci ostudzili rajdowe zapędy pewnego młodego kierowcy. Funkcjonariusze zatrzymali 20-latka tuż po tym, jak w okolicy skrzyżowania użył hamulca ręcznego, tracąc tym samym panowanie nad pojazdem. Co więcej, w hondzie wycięto fragment tylnego błotnika z lewej i prawej strony wraz z nadkolem.

reklama

W czwartek (03.03) około godz. 19:00 policjanci zwrócili uwagę na pewnego kierowcę, który w okolicy skrzyżowania nie mógł zapanować w pełni nad swoją hondą, na skutek użycia hamulca ręcznego. Funkcjonariusze widząc niebezpieczne zachowanie kierowcy postanowili zatrzymać go do kontroli. Już chwilę później policjanci upewnili się, że tym pojazdem 20-latek w ogóle nie powinien włączać się do ruchu. W konstrukcji hondy brakowało fragmentu błotnika z lewej i prawej strony wraz z nadkolem. Elblążanin tłumaczył przeróbki przygotowaniami auta do rajdu. Co więcej, w samochodzie nie było wymaganego wyposażenia. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze ukarali kierowcę mandatami na łączną kwotę ponad 2500 złotych, a także zatrzymali dowód pojazdu z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwu.

32-latek dostał 46 punktów karnych i mandaty w wysokości 10 tys. zł

Policjanci przypominają i ostrzegają !

reklama

Zgodnie z art.66 ust.1 Prawa o ruchu drogowym : „Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę (…)”.

Art. 19 tego samego aktu prawnego wskazuje jednoznacznie, że „kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu”.

reklama

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ja
4 marca 2022 19:54

Typowy hondziarz

gość
4 marca 2022 15:09

a co on bezdomnego woził w nadkolu?

Popularne
Ogłoszenia

19-latka pędziła al. Sikorskiego prawie 120 km/h. Straciła prawo jazdy po miesiącu

17-latek uciekał BMW przed policją, by go nie złapali zgasił światła