7 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pracownica banku odmówiła wypłaty pieniędzy klientce z jej własnego konta. Zaskaujący obrót sprawy

MrągowoPracownica banku odmówiła wypłaty pieniędzy klientce z jej własnego konta. Zaskaujący obrót...

Pracownica banku odmówiła wypłaty pieniędzy z konta klientki, która w jej ocenie „zachowywała się dziwnie”. Okazało się, że przez kilka godzin z klientką banku rozmawiali oszuści, którzy wmówili jej, że jej pieniądze są zagrożone. Kobieta straciła 7 tys. zł.

reklama

Policja z Mrągowa poinformowała, że mieszkanka tego miasta padła ofiarą oszustów, którzy wmówili jej, że z jej konta dokonano przelewu pieniędzy. Kobieta, chcąc odzyskać rzekomo utracone pieniądze, zainstalowała na swoim telefonie aplikację, dzięki której oszuści wypłacili 7 tys. zł. – na tyle kobieta miała ustalony limit w banku.

Widząc, że ofiara ma więcej na koncie, oszuści ponownie zadzwonili do niej. „Oszust wmówił przestraszonej kobiecie, że jej dane zostały przekazane złodziejom przez kasjerki w banku. Pieniądze, które tam trzyma są zagrożone, bo pracują tam oszuści. Musi iść do swojej placówki i wypłacić zgromadzone tam środki” – podała policja w Mrągowie.

Luksusowe oszustwo: mężczyzna wpadł na niecodzienny pomysł
reklama

Kobieta zmanipulowana trwającą kilka godzin rozmową poszła do banku. Tam poprosiła o wypłacenie pieniędzy, ale nie rozłączyła się z oszustami.

„Na szczęście czujna pracownica banku zauważyła nietypowe zachowanie klientki. Najpierw powiedziała jej, że najprawdopodobniej padła ofiarą oszustwa, a potem stanowczo odmówiła wypłacenia pieniędzy. Przez to, że połączenie telefoniczne na tym etapie nie zostało jeszcze przerwane, usłyszał to również oszust, który kazał kobiecie wyjść z banku, po czym się rozłączył” – podała policja.

reklama

Policja apeluje o ogromną ostrożność w odbieraniu telefonów z banków, wiele z nich to oszustwa.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
11 lutego 2022 07:43

ciemnota ludzi przeraża, zero samodzielnego myslenia

Rafal
11 lutego 2022 07:28

Najgorsze jest, ze banki odmawiaja wplat nawlasny rachunek bez plastikowego dowodu nawet jak sie ma dowod z aplikacji mObywatel.

Popularne
Ogłoszenia

Oszustwo miłosne na 300 tysięcy złotych w Olsztynie

Policjanci z Olsztyna zatrzymali małżeństwo