5 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyński artysta Robert Listwan maluje portret legendy Stomilu Olsztyn Andrzeja Biedrzyckiego

OlsztynOlsztyński artysta Robert Listwan maluje portret legendy Stomilu Olsztyn Andrzeja Biedrzyckiego

Ten niesamowity projekt powstaje właśnie w pracowni słynnego artysty, który postanowił oddać cześć ikonie olsztyńskiej piłki nożnej Andrzejowi Biedrzyckiemu. Jest to wspólne przedsięwzięcie Roberta Listwana i olsztyńskich kibiców, którzy postanowili uhonorować wybitnego piłkarza oraz wesprzeć klub, który nie od dziś wiadomo potrzebuje środków aby mógł egzystować. 

reklama

Robert skąd ten pomysł? Robert Listwan wytłumaczył w rozmowie:

„Nie jestem wielkim fanem piłki nożnej, ale wielu moich znajomych jest z nią związanych i przez to często pojawia się temat futbolu w naszych rozmowach. Podczas jednej z takich rozmów przyjaciel związany ze Stomilem opowiedział mi historię Andrzeja Biedrzyckiego. Był to piłkarz wybitny ale ujęły mnie jego cechy: charakter, oddanie, waleczność, niezłomność, determinacja. Dlatego postanowiłem namalować jego portret.

Spotkanie autorskie Zdzisława Piaskowskiego przyciągnęło tłumy
reklama

Bardzo się cieszę, że na bazie tego obrazu powstanie limitowana edycja 1945- ciu koszulek, których sprzedaż zasili pustą kasę klubową. Tą akcją wraz olsztyńskimi kibicami chcielibyśmy dać przykład wszystkim ludziom dobrej woli w regionie, biznesmenom, politykom, samorządowcom, aby też zaangażowali się w pomoc klubowi, bo dziś naprawdę Stomil potrzebuje wszystkich ludzi dobrej woli na pokładzie. Ten klub to nie tylko pierwsza drużyna ale też kilkuset piłkarzy w różnych grupach wiekowych, kibice, historia, tradycja. Mimo, że jak powiedziałem nie znam się na futbolu z radością pomogę bo moje serce należy do Olsztyna. 
Cieszę się, że mogłem poznać rodzinę Andrzeja Biedrzyckiego, żonę Elżbietę oraz syna Igora i że tak pozytywnie podeszli do całego projektu. 

Ruszyły prace nad budową nowego Centrum Kultury i Edukacji pod Olsztynem

Jestem szczęśliwy, że zrobimy to wspólnie z olsztyńskimi kibicami, którzy tak jak ja udzielają się charytatywnie, organizują zbiórki i pamiętają o potrzebujących. Teraz zrobimy coś razem dla klubu, oddamy cześć tragicznie zmarłej legendzie naszego klubu oraz wesprzemy Stomil Olsztyn. Zyski ze sprzedaży koszulek w całości trafią na konto klubu. Zabieram się zatem do roboty i zapraszam do śledzenia moich oraz klubowych social mediów, gdzie na bieżąco będziemy informować o postępach całej akcji”.

reklama

Jest to kolejny przykład na to, że Stomil nie jest obojętny naszym mieszkańcom tak jak nigdy nie był obojętny Andrzejowi Biedrzyckiemu, który spędził w Stomilu prawie całe życie.   Czekamy zatem na efekty pracy artysty oraz z niecierpliwością na unikatową koszulkę. 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Emik
24 stycznia 2022 13:11

Świetny pomysł!

Popularne
Ogłoszenia

Dziennikarze tradycyjnie odwiedzili grób Seweryna Pieniężnego

Rok od wybuchu wojny na Ukrainie. Marszałek woj. warmińsko-mazurskiego zorganizuje koncert